Egy hétre rá, hogy a Guardians of Peace nevű hackercsoport elképesztő mértékű csapást hajtott végre a Sony Pictures ellen, most pedig az is kiderült, hogy a dolgok még rosszabbak, mint ahogy azt korábban gondoltuk. Az eddig is közismert volt, hogy a hackerek kritikus fontosságú anyagokhoz fértek hozzá, de most, hogy a részletek is kiderültek, fény derült az ügy valódi súlyára.
A szakértői elemzés alapján a támadók nem kevesebb, mint 33 ezer személyes dokumentumra tették rá a kezüket. Ebben belső használatra szánt jelszavakat, közösségimédia-adatokat, hitelkártyaadatokat, sőt, a Sony Pictures minden jelenlegi és egykori munkatársának társadalombiztosítási száma is megtalálták. Nem kevesebb, mint 47 ezer ember személyes adatairól beszélünk!
Ez elsőre tálán nem is hangzik annyira soknak, ha azt nézzük, hogy a Playstation Network feltörése során hetvenmillió felhasználó adatait lopták el viszont abból a szempontból, hogy olyan hollywoodi sztárok adatait is meglovasították, mint például Sylvester Stallone, Rebel Wilson, Judd Apatow vagy már egyértelmű, hogy nagyon komoly az ügy. A Wall Street Journal cikke alapján ebbe a társadalombiztosítási számok, illetve a fizetési információk, és szerződésekhez kötődő adatok is hozzá tartoznak.
A Buzzfeed arról is ír, hogy a kiszivárgott adatok már föl is kerültek a fájlcserélő hálózatokra. A Sony azzal nagy hibát követett el, hogy a lopott dokumentumokat nem titkosította, és nem volt nem volt nehéz a fájlnévből rájönni, hogy mit tartalmaznak: a Youtube-jelszavakat például a Youtube_login_passwords.xlsx táblázatban tárolták.
Emellett olyan szenzitív adatokra is rátették többe között a kezüket, mint a Sony alkalmazottak Youtube-, Twitter-, Facebook-, és Myspace-fiókok jelszavai, a céges előfizetések jelszavai olyan szolgáltatásokhoz, mint a Bloomberg vagy a Lexis/Nexis, vagy Comscore, sőt, hab a tortán, hogy még a Sony Pictures amazonos és fedexes fiókjához tartozó jelszavait is megszerezte.
A Sony korábban észak-koreai cyber-bűnözőkre gyanakodott a hackertámadás mögött, de ezt egyrészről már ők is elvetették, illetve maga az ország tagadja az érintettségét. Viszont az is gyanús, hogy az ügyben nyomozó Firmeye és az FBI szerint a hackerek hasonló módszerekkel törték fel a Sony szervereit, mint a 2013-ban elkövetett, dél-koreai bankokat és távközlési cégeket célzó akcióban. A diktatórikus ország neve egyébként amiatt merült fel, mert a The Interview című, Kim Dzsongunból viccet csináló komédia korábban feldühítette észak-koreaiakat.