TESZT – Miközben az előző részben a „megalázkodás” a kulcsszó, addig a negyedik epizódban végre szembeszegülhetnek ellenfeleikkel a Game of Thrones sorozat különböző szereplői. Mindegyik szereplőnek lehetősége nyílik arra, hogy – így, vagy úgy – visszavágjanak. A „Tél fiainak” története egyszerre intelligens és dinamikus is.
„Garred, ne veszítsd el a fejed!” Nos, ezt a mondatot ezúttal is szó szerint kell értenünk. A túlélés sorozat eme kulcsfigurájának ebben a részben a legfontosabb szempont és bát a többiek nincsenek ilyen komoly életveszélyben, velük is olyan nehéz döntéseket kell hoznunk, amelyek befolyásolják sorsukat.
Akció
Ebben a fejezetben egy kicsit jobban is felpörögnek az események, míg az előzőben ugyan szintén sok fejtörést okoztak a megfelelő döntések, de kevesebb akciódús jelenetben kellett részt vennünk. Garred végre elindul az észak felé vezető útján, Rodrik pedig komoly lépeseket tesz a Whitehill család két erőszakos tagja (apa és fia) további ármánykodásaival szemben. Közben Asher sem unatkozik: a Forrester család zsoldossá vált tagja társaival együtt egy titkos akcióban vesz részt Daenerys Targaryen megbízásából.
A történet ezúttal is elsőrangú, talán az egyetlen kicsit nehezen hihető elem az rész, ahogy Night Watch tagjai reagálnak Breet „gyilkosságára” (amely inkább önvédelem volt), amelyet Garred követett el. Aki nem emlékszik: Breet volt az a Bolton katona, aki lemészárolt Garred családját. Talán nem lövök le azzal nagy poént, hogy persze Garred mindenképpen megússza a lefejezést és „barátaival” együtt útra kelnek végre északra.
Reakció
Ugyanakkor kicsit furcsa, hogy a sorozat jól ismert (és kedvelt) fontosabb szereplői hirtelen ennyire keményen lépjenek fel hőseink el. Az egyik ilyen kulcsfigura Daenerys Targaryen, aki – érthetetlen okokból – igazi hisztis pitcha módjára viselkedik, illetve Jon Snow, aki váratlanul paraszt Garreddel és a kisujját sem emeli fel, hogy megmentse hősünket. (OK, nem biztos, hogy jó mondatokat választottam, de akkor is meglepő, Snow milyen bunkó lesz.)
A játék sztorijának írói leginkább Daenerys Targaryen karakterét nézték be, aki igaz, hogy néha nagyon kemény, de azért mindig jóindulatú és nem parancsolgat gőgösen. Itt a szokásos személyiségjegyei valahogy nem passzolnak az eredetihez.
Ugyanakkor viszont bepillantást nyerhetünk Beskha történetébe is, aki miközben korábban egy kicsit egysíkú zsoldosnő volt, itt felfedi sötét múltját, amely által komplex és érdekes karakterré válik. Asherrel való kapcsolata is fejlődött – de itt ne romantikus szálra tessék gondolni.
Mira „veszedelmes viszonyai” és Rodrik esélye a visszavágásra
Mira ismét veszélyes játszmát folytat King’s Landingon: ezúttal is igyekszik különböző karakterekkel beszélni, de az állandó machinációi miatt még több ellenséget is szerez magának. Ez a Mira jelenetek nem túl hosszúak, mégis a párbeszédek közül néhány különösen jól meg van írva és érdekes új karakterekkel is találkozunk egyaránt.
Alakultak az események Rodrik Forrester esetében is. Miután az előző részben alaposan megalázták (vagy megalázkodott a döntéseink alapján) itt végre van esélye arra, hogy visszavágjunk. Részt kell vennünk néhány igencsak „feszült” jelenetben hősünk Griff Whitehall és illetve később apja között. Nem vagyok benne biztos, hogy mindig a megfelelő döntéseket hoztam, de hát erről szól ez a játéksorozat, nem igaz?
A grafika továbbra is elavult
Sajnos nem sok minden történt a grafika feljavítása érdekében. OK, az értem, hogy a játék egy saját motort használ, de akkor is kicsit elszomorító, hogy a technikai problémákat nem sikerült kigyomlálni. Magas felbontású HD TV-n nézve pedig a játék grafikája egyértelműen elavult. A Game of Thrones egyébként ugyanúgy néz minden platformon – beleértve a PS3-at, a PS4-et, illetve a PC-t és az okostelefonokat is. Nagy kár, hogy a PS4 képességeit nem tudja kihasználni – legalább egy kicsit.
Hozzá kell azért tenni, hogy a játék egyáltalán nem csúnya, csak kicsit elavult, illetve egyéb grafikus bugok is kicsit zavaróak, mint például a kicsit csúnyácska árnyék, és fűrészfogas élek. (Aliasing).
Remek rész ez is, csak rövid
A Sons of Winter sok szempontból igazán kiváló rész, csak egy kicsit karcsú. Pár óra alatt be lehet fejezni és valahogy még az előző részeknél is rövidebbnek tűnt. Ugyanakkor a sztori még most is kiváló és minden Game of Thrones rajongónak érdemes rá áldoznia idejéből és pénztárcájából.
-BadSector-
Pro:
+ Változatos karakterek és játékmenet
+ Dinamikusabb történet
+ Hőseink „bosszút” állhatnak
Kontra:
– Még mindig grafika problémák
– Daenerys Targaryen itt igazi „biatch”
– Most sem tudsz semmit, Jon Snow 🙁
Kiadó: Telltale Games
Fejlesztő: Telltale Games
Stílus: kaland, akció,
Megjelenés: 2015, május 27
Game of Thrones: Episode 4 - Sons of Winter
Játékmenet - 8.4
Grafika - 7.4
Sztori - 9.2
Zene/audio - 8.6
Hangulat - 8.6
8.4
KIVÁLÓ
A Sons of Winter sok szempontból igazán kiváló rész, csak egy kicsit karcsú. Pár óra alatt be lehet fejezni és valahogy még az előző részeknél is rövidebbnek tűnt. Ugyanakkor a sztori még most is kiváló és minden Game of Thrones rajongónak érdemes rá áldoznia idejéből és pénztárcájából.