Gyermekbántalmazással vádolják a Quantic Dream következő játékát.
A Paris Games Week során egy rövid trailert láthattunk Karával, aki egy kislányt próbált megvédeni édesapjától. Ezen háborodott fel Damian Collins is, aki a konzervatív pár politikusa, illetve a kulturális, média- és sportbizottság egyik tagja. Ezt nyilatkozta a The Daily Mailnek: „Motivációtól függetlenül teljesen rossz, hogy egy videojáték családon belüli erőszakkal rendelkezik. Ez nem játék, és a Detroit: Become Human csak leegyszerűsíti.” Ezután kifejtette nemtetszését azzal kapcsolatban is, hogy a játékosoknak lehetőségük van visszaütni, ami valós szituációkban csak olaj lehet a tűzre.
Esther Rantzen, a Childline telefonos segítségnyújtó alapítója is megszólalt: „Senkit sem szeretnénk, hogy azt higgye, hogy egy gyerek halálra ütése egy övvel bármiféle módon is szórakoztatás. Ezt sosem szabad leegyszerűsíteni vagy egy játékká alakítani. Azt kérem a Sony Interactive Entertainmenttől, hogy gondolja át és vonja vissza a játékot, vagy legalább törölje ezt a jelenetet belőle, ahol egy virtuális gyermek életveszélybe kerül. Ha nem teszik meg, valódi gyerekek szenvedhetnek majd miatta.”
David Cage, a Quantic Dream alapítója az Eurogamernek adott interjújában ezt nyilatkozta a kérdéses jelenetről: „Számomra egy erős, megmozgató jelenet, és abban voltam érdekelt, hogy a játékost ennek a nőnek a helyébe rakjam. Az ő szemszögét választottam. Ha a férfi szemszögét választottam volna, teljesen eltérő történet lett volna, teljesen eltérő érzelmekkel. Van egy kontextusa a sztoriban, jogosan – hogy honnan jön és hová tart [Kara]. Ami számomra és a Detroitnak fontos, az nem más, hogy kimondhassuk: egy játék olyan valós, mint egy könyv vagy egy film, vagy a lehetőség, hogy bármilyen témát – mint például a családon belüli erőszakot – fel tudjon fedezni.”
Ennek itt még valószínűleg nincs vége. A Detroit: Become Human 2018-ban (elején?) érkezik, kizárólag PlayStation 4-re.
Forrás: The Daily Mail, Eurogamer