A Microsoft tényleg bejelentett valamit április 29-én. Ez a fejlesztőknek hangzik jól, de mi, fogyasztók ebből sokat nem fogunk érzékelni.
Matt Booty, az Xbox Game Studios vezetője egy blogposztban ejtette meg a pletykált (és általunk is említett) bejelentést: eddig 30%-ot vittek el a Microsoft Store-os értékesítésekből, de ezt leviszik 12%-ra, azaz az Epic Game Store-ral azonos ajánlatot teszik a fejlesztőknek, akik így 88%-ot vághatnak zsebre egy értékesítésből. A letöltési sebességek gyorsulni fognak, és a telepítés is megbízhatóbb lesz. Főleg az előbbi kapott sok kritikát a Microsoft Store-on.
Az ősszel érkező Halo Infinite-ről azt mondta, hogy a multiplayer módokban cross-play és cross-progression lesz, így mindegy, hogy PC-n, Xbox One-on vagy Xbox Series-en játszunk, ugyanott folytathatjuk, ahol abbahagytuk. A PC-sek számára Booty „premier élményt” említett (szélesvásznú, ultraszéles monitorok támogatása, három gombos kombinációk, több grafikai beállítás, stb.). Említette a Windows 10 Insider Preview buildben az Auto HDR-t, az Xbox Cloud Gaming (xCloud) bétát, a DirectX 12 Agility SDK-t, illetve a PC-s DirectStorage-et is.
Booty szerint tudják, hogy még sok tennivalójuk van, de a PC-s fejlesztők és játékosok visszajelzései alapján úgy látja, hogy jó irányba tartanak a befektetéseikkel. Eddig nem látott helyzetben vannak, hiszen az Xbox Game Studios és a Bethesda is PC-re és Xboxra fejleszt, a DirectX és Windows csapatai a fejlesztőknek hatalmat adó technológiát alkotnak (és így olyan funkciók vannak, amiket a PC-sek kihasználhatnak a megfelelő hardverrel), az Xbox Game Pass minden műfajnak tartogat valamit PC-n, és mindegyik Xbox Game Studios-termék az első napon feljut a rendszerbe.
Az Xbox app és az Xbox Game Bar is fejlődik, de szerinte hallgatni fognak a közönség visszajelzésére, hogy biztosan betartsák az ígéreteiket, tiszteletben tartva, hogy ki hogyan (min) játszik. Ez főleg 2021 második felére lesz érvényes, mert a PC-s ökoszisztémában végzett munkájuk révén úgy összejöhet mindenki, hogy a játékipar újabb lépést tehet előre.
Azért van egy hiányosság, amit könnyen meg is lehetne itt a végén említeni: a moddolásba talán még bele kellene gondolniuk, ott ugyanis tényleg lenne hová fejlődniük.
Forrás: WCCFTech