Közel kétmillió dollárnyi NFT-s csalás zajlott az OpenSea-n

A legnagyobb NFT-s piactérnek tekinthető OpenSea oldalán minimum harminckét felhasználó vesztett el NFT-ket a hétvége során.

 

A The Verge szerint a legtöbb phishing (magyarul adathalász) támadás magyar idő szerint szombat este tizenegy és vasárnap hajnal négy óra között történt. Kb. 254 token lett a pénztárcákból eltávolítva, ha azok az OpenSea-n lettek megvásárolva. Az értékük összesen több mint 1,7 millió dollár, azaz közel 535 millió forint az Ethereumra alapozva, amiket a csalók szereztek az így beszerzett NFT-k értékesítésével.

Devin Finzer, az OpenSea vezérigazgatója a Twitteren azt írta, hogy tudja: a felhasznáók mind aggódnak, de a cég nyomozást indított, és ő közölni szerette volna a tényeket. Adathalász támadásról van szó, ami szerinte nem kötődik a weboldalukhoz. 32 felhasználó írt alá egy kártevő adatcsomagot (payloadot) egy támadótól, aminek következtében el lettek tulajdonítva a hozzájuk rendeltek NFT-k. A támadás a tweet írásának pillanatában (magyar idő szerint vasárnap hajnali öt órakor) nem volt aktív, és a támadó fióktól nem láttak már két órája káros tevékenységet. Néhány NFT-t visszatérítettek, és Finzernek nem volt tudomása mostanában adathalász emailekről és arról sem, hogy melyik weboldalon keresztül történhetett az átverés…

Az NFT-k kockázatosak azért, mert le lehet lépni velük. Ott van például az Evolved Ape NFT alkotója, aki 2,7 millió dollárral, tehát jó 848 millió forinttal lécelt le, és nem tartotta be az ígéretét, miszerint egy verekedős játékot hozna létre, amihez a majmos avatarok kötődtek volna. Meg azért nemrég írtunk a Centről is: a piactérnek le kellett állítania a tranzakcióit, annyi csaló, hamisított NFT jutott fel a piactérre. Ettől az OpenSea sem független, és az általuk létrehozott jelölő programban nyolcvan százalékos arány volt a plagizált és átveréshez köthető NFT-k aránya.

De azért fel lehetne tenni itt egy kérdést a végén: egy képet hogyan is lehet tulajdonolni, ha az az internetről származik? Mert egy saját fotó készítése során tényleg nincs abból másolat a neten, ha nem osztottuk azt meg másokkal…

Forrás: PCGamer

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu