A videojátékok Netflixe nem valószínű, hogy megvalósulhat

Az Ampere Analysis elemzője szerint jelenleg nem tűnik valószínűnek, hogy lesz olyan előfizetéses szolgáltatás, ami a videojátékok Netflixes megfelelőjének tekinthető.

 

Piers-Harding Rolls, az Ampere elemzője a Game Developers Conference-en (GDC-n) tartott egy előadást, amiben sokat beszélt a Microsoft havidíjas szolgáltatásáról, a(z Xbox) Game Passról. Szerinte az előfizetéses szolgáltatások mindössze a játékpiac 4 (nem írtuk el, NÉGY!) százalékát teszik ki, de ez öt éven belül, 2027-re 8,4%-ra emelkedhet. Ez bár még mindig kicsi részesedés, anyagilag ez is kiemelkedően nagy összeg.

Viszonylag kevés játék van a Game Passon, és a növekedés mértéke sem volt jelentős mostanában. Miután tavaly márciusban csatlakozott az EA Play, akkor kb. 500 játéknál tartott a redmondiak előfizetéses szolgáltatása, aminek sikere főleg a viszonylag új játékoknak köszönhető (főleg, ha a PlayStation Now-val vetjük össze: itt bár több játékot kínál a Sony, ezek nem olyan újak mint amit a „zöldek” szolgáltatásán keresztül elérhetünk).

Harding-Rolls kiemelte, hogy a Netflix is kicsiben kezdte, de annak már több mint 200 millió előfizetője van. Egy nagy különbség viszont van a videojátékok és a videós tartalmak között. A játékok mostanában több pénzt termelnek, miután az emberek játszanak velük. Az Ampere adatai szerint 2021-ben a játékos költekezés 79%-a a free-to-play és fizetős játékok esetében is a játékon belüli (mikro)tranzakciókból keletkezett. Ilyesmi pedig ugye nincs ott a Netflix vagy a Spotify esetében.

Hozzátette, hogy akik előfizetők, átlagosan a teljes játékokra, kiegészítőkre, mikrotranzakciókra és season passokra is költenek (tehát en bloc több pénzt szánnak rájuk) az előfizetési díjon túl. Szerinte ez részben a sokat játszó emberek, részben pedig a szolgáltatások befolyásolási ereje miatt van, hogy többet költsenek az emberek. Az egyik legnagyobb indok az lehet, hogy az előfizetők már úgy is költöttek a szolgáltatásra, így van indoklásuk is az új játékok kipróbálására. Harding-Rolls szerint az előfizetések nem válnak domináns monetizációs modellé a játékiparban úgy, ahogy ez fokozatosan kialakult a videós és zenei szektorokban.

Úgyhogy bár terjeszkedni fog szerinte a Game Pass (és a pletykált Sony-rivális, a Spartacus?), nem lesz olyan kiugró változás a bolti/digitális teljes játékok értékesítésének arányában.

Forrás: PCGamer

Spread the love
Avatar photo
BadSector is a seasoned journalist for more than twenty years. He communicates in English, Hungarian and French. He worked for several gaming magazines - including the Hungarian GameStar, where he worked 8 years as editor. (For our office address, email and phone number check out our impressum)

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu