Manapság már tényleg nem vicc azt mondani, hogy az id Software forradalmi klasszikus FPS játéka már egy kenyérpirítón is el tudna futni…
Közel húsz éve már, hogy megjelent a DOOM. Az id Software a Wolfenstein 3D után még komolyabbat tett le az asztalra (és ezen a folytatás képes volt még bővíteni, majd a Quake valódi három dimenziós FPS-ként rengette meg a játékipart…), és manapság már-már szubkultúrája van annak, hogy az emberek min próbálják meg működésre bírni Doomguy (neve: Doom Guy…) démonirtását. Több példáról is beszámoltunk már az utóbbi évek során.
Ennek az egésznek egy subredditje is van, és a legújabb példa… és ehhez lélegzetet kell előtte vennünk, annyira hihetetlen… egy Canon ScanFront 220P scanner. A wertercatt néven futó Reddit-felhasználó nem véletlenül választotta ezt a készüléket, ugyanis ezen egy Windows operációs rendszer fut. A Windows CE jóvoltából nem csoda, hogy a DOOM fut a masinán, és mivel a scanner lehetővé teszi, hogy egeret és billentyűzetet kössünk rá, pillanatok alatt másra is be lehet vetni a hardvert. A felhasználó azért kiemelte, hogy a portot egy másik felhasználó, thenogli valósította meg.
A DOOM forráskódját az id Software 1997-ben adta ki (és akkor itt zárójelesen megkérdeznénk, hogy az id Tech 5-ét mikor adja ki a Microsoft? A legutóbbi, amit kiadtak, a DOOM 3 BFG-é volt, azaz a négyes motorból lehet hozzáférni a forráskódhoz…), így az azóta eltelt két és fél évtizedben sok eszement ötletet láthattunk. Egyik ilyen az volt nemrég, hogy a számítógép BIOS-ában lehet futtatni a DOOM-ot. Ez azt jelenti, hogy a PC kizárólag erre használható, mert ugye a BIOS (basic input/output system, alapvető bemeneti/kimeneti rendszer) kell ahhoz, hogy a Windowst elindíthassuk, és ez a készülék központi idegrendszerének tekinthető. Karaoke gép, MacBook Pro tapipad, NES, termosztát…
Legközelebb min látjuk a DOOM-ot? Egy SodaStream készüléken? (Na ha ezt valaki megvalósítja, kimenekülünk a világból.)
Forrás: GameRant