A koreai korhatár-besorolással foglalkozó bizottság több játékra is fényt derített.
Kezdjük a Syphon Filter 3-mal), amit a bizottság PlayStation 5-re és PlayStation 4-re értékelt. Mivel a játékot a Bend Studio (igen, akik a Days Gone-t készítették) 2001 novemberében (!) adta ki PS1-re, fix, hogy a Sony ezzel a játékkal akarja bővíteni az amúgy szánalmasan elhanyagolt, és szinte semmivel sem bővülő PlayStation Plus Premium kategóriáját (ja, a novemberi bővítést a Sony még mindig nem jelentette be… nekik a „később a hónap folyamán” nyilvánvalóan nem azt jelenti, hogy október végén!). A PlayStation Plus Classics Catalog (így hívják a PS1-es, PS2-es és PSP-s játékokat) már rendelkezik a Syphon Filter első két részével, és Dél-Koreában már értékelést kapott a Syphon Filter: Dark Mirror és a Syphon Filter: Logan’s Shadow is.
Aztán felbukkant egy a Ghost Trick értékelése is. A kiadó a bizottság szerint a Gamepia, ami a Capcom koreai játékkiadójának felel meg (és pl. a Resident Evil 4 Remake értékelésénél is őket tüntették fel). Gyanús, hogy GC-CC-NP kódot kapott a besorolás. Ez PC-s játékoknak szánt kategória, ugyanis konzolra a GC-CC-NV-t használják. Az NP-s értékelés még a multiplatform megjelenés esetében is elkülönülve bukkan fel, és több további olyan játékot is értékeltek, amelyekről nyíltan tudjuk, hogy multiplatform (Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion, Super Bomberman R 2, Various Daylife, Voice of Cards: The Beasts of Burden, Persona 3 Portable, Park Beyond, Cult of the Lamb).
Az értékelés arra utal, hogy a Capcom remasterelheti a 2010 nyarán Japánban, majd 2011 elején nyugaton is kiadott Nintendo DS játékot, a Ghost Trick: Phantom Detective-et (ez 2010-ben Japánban, 2012-ben pedig a nyugaton is kapott iOS portot). A játék rendezője Takumi Shu volt, és emiatt nem csoda, hogy erős hasonlóság mutatkozik a szintén hozzá kötődő Ace Attorney franchise-zal.
Mindez persze még nem hivatalos.
Forrás: Gematsu