Az Activision Blizzard már reagált is arra, amit az Epic Games felvetett egy nemrég közzétett dokumentumban…
A Reuters arról ír, hogy a Google állítólag többszáz millió dollárt költött arra, hogy ne indítson több cég rivális app boltot, megőrizve a Google Play előnyös helyzetét. Ennek állítólag Ölelésprojekt, angolul Project Hug lett volna a kódneve… Az Epic Games először 2020-ban nyújtotta be a keresetet a Google ellen, és akkor azt állította a cég, hogy három év alatt 360 millió dollárt fizetett az Alphabet alá tartozó cég a kiadónak. A kereset a Google-t a mobilos versenyellenes korlátozásaivel vádolja, és megnevezi a Nintendót és a Ubisoftot is: a Tim Sweeney vezette cég szerint a huszonnégy cég közül ez a kettő is kompenzációt kapott, hogy ne versenyezzen a Google Play Store-ral. A pénzt a YouTube-ra való posztolásért, továbbá a Google-s reklámok és felhős szolgáltatások felé kedvezmény formájában is megkaphatták az Epic szerint.
A Google szerint ezek a megállapodások egészséges versenyt biztosítanak, a fejlesztők pedig elégedettek, állítja a Reuters. A Microsoft nemrég felvetette, ha az Activision Blizzard Kinget megveheti 68,7 milliárd dollárért, akkor az Apple és a Google ellen egy „next-gen játékboltot” fog indítani. Az Epic Games még azt is állítja, hogy a Google megpróbálta őket felvásárolni egy ellenséges hatalomátvételi kísérlettel, és ehhez a Tencentet vette volna igénybe a cég. (A csavar: a Tencentnek 40%-os részesedése van az Epicben…) Az Epic szerint a Google fenyegetésnek kezelte, hogy Sweeneyék a Fortnite-ot a Google Play Store-on kívül terjesztette (és így nem kellett a techcégnek jutalékot fizetni a mikrotranzakciókon). Eközben ne feledjük, hogy a Fortnite kapcsán az Apple ellen is zajlik egy perük…
Az Activision Blizzard vállalati ügyekért felelős alelnöke, Lulu Cheng Meservey szerint az Epic perében szereplő állítások hamisak. Erről a Twitteren írt: „Az Epic azzal vádolja az Activision Blizzard partnerét, a Google-t, hogy fizetnek azért, hogy ne versenyezzünk velük. Hogy tisztázzuk: ez hamis. A Google soha nem kért meg minket, nem gyakorolt ránk nyomást, és nem kényszerített minket arra, hogy ne versenyezzünk velük – és már benyújtottuk azokat a dokumentumokat és tanúvallomásokat, amelyek cáfolják ezt a képtelenséget.” A Riot pedig vizsgálja a dokumentumokat…
Mi folyik itt?