Mindez azzal kezdődött, amikor egy Overwatch senior karakterművésze „más, régebbi projektbe is eldugta a veszteségeit”, miközben mindenki arra gyanakodott, hogy a Twitter lassan bekrepál (de ez nem történt meg).
A veszteséges mém egy, hazánkban nem ismert webes képregény, a Ctrl+Alt+Del jóvoltából indult el. Ebben a videojátékos tematikájú sorozatban hirtelen drámai fordulat történt, amikor a főszereplő barátnője elvetélt. Rengetegen próbálkoztak: a Maneaterben egy alligátor, a Super Meat Boy Foreverben egy teljes pálya, az A Hat In Time esetében pedig egy hatalmas hajó méretével vetekedő mém lett eldugva. Nem ritkaság, ha egy tilesetbe is eldugja valaki a mémet. Persze egy textúrán egy képet nem olyan könnyű felfedezni, és biztos, hogy van olyan, aki esetleg sosem fedez fel ilyesmit.
Beszéljünk ennél komolyabb „bűnökről”. A Far Cry 6 esetében volt egy játéktervező, akit az animátorok és rendezők folyamatosan arra kértek, hogy a Far Cry 6-ban az újratöltési és a futási sebességbuffokat csökkentse, ő pedig szóban mindig beleegyezett, gyakorlatilag pedig nem csinált semmit. A The Witcher 3-ban Triss ha 180°-os fordulatot tett, akkor a keblei tizenöt másodpercig mozogtak ennek következtében, ezt pedig egy tesztelő emelte ki a CD Projekt RED-nek. A Guardians of the Galaxy írója pedig korábban azzal próbálkozott, hogy a JoJo’s Bizarre Adventure történetszálainak egyikére hivatkozva Stardust Crusadersként fusson a csapat a játékban.
De lehetne még sorolni: a Fallout 3 metrókocsija egy ruházat volt, ami a játékos kezére volt applikálva, az Outer Wildsban a játékos helyett a teljes univerzum mozog, mert így a mozgás és a célzás könnyebb, az Outridersben pedig van egy erdőtüzes jelenet, holott a játék nem rendelkezik tűzterjedési rendszerrel, így egy tervezőnek kb. hatszáz tüzet kellett egyszerre gyújtania. A kedvencünk azért mégis az az illető, aki beismerte, hogy a Bubsy 3D-n dolgozott. A kérdéses stúdió később a Syphon Filter IP-n dolgozott, legutóbb pedig a Days Gone-t láthattuk tőlük…
Ennek az egésznek van egy kisebb tanulsága: néha komoly kreativitással át lehet hidalni a hiányosságokat!
Forrás: PCGamer