A francia kiadó lassan új viselkedési mintát alakított ki az utóbbi év során.
A legutóbb arról beszélt a Ubisoft, hogy az eladások tekintetében lemaradásban van, és ezért három játékát törölte. (Aztán arról írtunk a hétvégén, hogy Yves Guillemot, a vezérigazgató mindenkitől elvárja a legjobb munkát és a legalacsonyabb költekezést, miközben ő semmilyen változást nem ígért meg, és nem, a fizetésének csökkentése NEM válasz a problémára!) Csakhogy ne felejtsük, hogy júliusban négy további projektet kukázott a francia cég, és ezek közül kettő még be sem lett jelentve. A Skull & Bones halasztgatása folytatódott: immáron 2024-re tették át a kalózjáték megjelenését. Ehhez hozzá lehet tenni az Activision Blizzard Kinghez hasonló mértékű szexuális zaklatásos ügyeket (köztük nem egy épp a Skull & Bones-t fejlesztő szingapúri stúdiójukban történt…), az NFT-kkel való bukást, és nem egy játékuk kétséges jövőjét (Beyond Good & Evil 2, Prince of Persia: The Sands of Time Remake…).
Törölték a Ghost Recon Frontline-t (free-to-play projekt volt), illetve a 2020 szeptemberében bejelentett Splinter Cell VR-t is, és nem kizárt, hogy mivel a Mario + Rabbids: Sparks of Hope „nem hozta az értékesítésben a kitűzött szintet” (dettó az évek óta megjelenő, és érthetetlenül még mindig életben tartott Just Dance franchise legújabb része,a Just Dance 2023), a Nintendo Switch-exkluzív franchise is bajban lehet. Az Avatar: Frontiers of Pandora még mindig várat magára (közben az Avatar második filmje megjelent…), az Assassin’s Creed pedig talán túlzottan terjeszkedésnek indult. És a következő üzleti év során (2023 áprilisától 2024 márciusáig) újabb, még be nem jelentett, nagy játékot akarnak kiadni…?
A befektetőinek a Ubisoft azt mondta, hogy az utóbbi négy évben a nagy franchise-ait játék-mint-szolgáltatás (GaaS: game-as-a-service) alapra építette, ugyanis ez volt a stratégiája az Assassin’s Creed, Far Cry, Ghost Recon, Rainbow Six, The Division ötössel, mert ez volt az új nemzetközi trend, de a befektetési fázisból származó játékok még nem jelentek meg, a francia kiadó pedig emiatt fél milliárd dollárral csökkenti a profittal kapcsolatos elvárásait. Hol van már 2018, amikor több mint 100 dollárt ért a Ubisoft részvénye? Csütörtökön 21%-os esés után 20 dollár körüli értéken volt a tőzsén a francia cég részvénye, amire hét éve nem volt példa.
Ebből nehéz lesz a franciáknak talpra állniuk.
Forrás: Gamerant