Tény, hogy ez a funkció nem éppen a legbiztonságosabb, de aki nem egy népszerű, és köreiben kedvelt figura, számára talán ez is elegendő lenne biztonsági opcióként… erre a Twitter fizetőssé teszi!?
A Twittert többször krituzáljuk mint dícsérjük, de erről nem tehetünk, ha Elon Musk, az új tulajdonos megkérdőjelezhető lépéseket követ el. Március 20-ától eltávolítanak egy olyan funkciót, ami a kétlépcsős azonosítás (innentől az angol rövidítést használjuk: 2FA) során kényelmes opció: nem lehet SMS-ben kérni megerősítő kódot, ha nem vagyunk Twitter Blue-előfizetők. A site hozzátette, hogy még mindig nem kötelező a 2FA a Twitterbe való belépéshez, de bátorítanak minket ennek bekapcsolására, csak korlátozzák a lehetőségeket a nem előfizető felhasználóknak.
Rachel Tobac, egy kiiberbiztonsági tudatossági szakértő a Twitteren megosztotta álláspontját: „Az alapvető biztonsági funkciók összekapcsolása a fizetési kötelezettséggel, különösen a leggyakrabban használt SMS 2FA opció esetében, nem a megfelelő lépés. A magasabb fenyegetettségű felhasználóknak alkalmazásalapú MFA (többfalépcsős azonosítás)-t/kulcsokat kellene használniuk? Igen! Minden embernek fizetnie kell, különben elveszíti a 2FA-t, amit már használ? Nem! Minden biztonsági szakember álma, hogy az emberek erős MFA-t használjanak? Igen! Reméljük, hogy legalább alkalmazásalapú MFA-t vagy kulcsokat használnak? Nagyon szeretnénk!
Az SMS 2FA-t használók kiléptetése, ha nem fizetnek, a megfelelő módja a nevelésnek és a biztonság javításának? Nem az. Ha alacsony fenyegetettségű az illető (nem áll a nyilvánosság előtt, nem zaklatják stb.), mozduljon el az alkalmazásalapú MFA (Google Authenticator, Duo, Authy, Microsoft Auth stb.) felé. Ha magas fenyegetettségű (nyilvánosság előtt áll, zaklatják stb.), tegyen egy lépést a biztonsági kulcsos MFA felé,” írta Tobac.
Tobac kiemelte, hogy a felhasználók mindössze 2,6%-a használ 2FA-t, és közülük is 74,4%-uk alkalmaz SMS-es, szöveges hitelesítési metódust. Tény, hogy ez nem a legbiztonságosabb modell, hiszen a SIM-kártyát el lehet lopni például, de ha esetleg úgy lett volna bejelentve, hogy mindenkinek lekapcsolják a 2FA-t, akkor nem lenne kivételezés az előfizetőkkel. Ehelyett a Twitter egy problémát csinált, majd pénzért kínálja a megoldást.
No comment!
Forrás: GameRant