Amikor már ilyen konkrét részletek bukkannak fel pletykaként, már érdemes elgondolkodni azon, hogy mennyire sokat tudhatnak az illetékesek, illetve mennyire nem képes a Sony megőrizni a titkait…
A múlt héten már beszámoltunk arról, hogy a Sony állítólag egy olyan handhelddel készül, ami a két elődhöz, a PSP-hez és a PlayStation Vitához képest kevésbé lesz használható, ugyanis itt nem lesz lehetőség önálló használatra, és kizárólag egyfajta Remote Play platformként lehet alkalmazni. Ez már önmagában is felveti az „akkor minek egyáltalán ezzel foglalkozni?” kérdést, mégpedig joggal, de azért van más, csak felhős játékra használható handheld is a piacon.
A Logitechtől a G Cloud, illetve az Abxylute sem renelkezik beépített renderelő képességgel, de a Q-Lite még ennél is korlázotottabb lesz, ugyanis kizárólag a PlayStation 5 ökoszisztémájába lesz zárva. Így például az Nvidia GeForce Now-ját sem fogja támogatni (a Microsofttól pedig az Xbox Game Pass Ultimate-en keresztül elérhető Xbox Cloud Gaming el nem érhetőségét pedig meg lehet érteni). Úgyhogy ez azt jelenti, hogy akinek nincsen PlayStation 5-je, ne is vegye meg a Q-Lite-ot, hacsak később nem törik fel, hogy legalább PC-s felhős szolgáltatásokra használni lehessen. (A PlayStation Vita homebrew szcénája is méltó módon támogatta a nyugaton elhanyagolt handheldet.)
Tom Henderson a szombati Iron Lord podcast során azt mondta, hogy a forrásaitól novemberi megjelenési időszakot hallott, és ekkor a Sony több hardvert is piacra fog dobni, beleértve a gyárilag be nem épített Blu-ray meghajtós PlayStation 5-öt, de lesznek új fejhallgatók és haeadsetek is. Henderson nem tudja, mennyit kérhet érte a Sony, de szerinte a Q-Lite-ot PlayStation 5-ös kiegészítőként kellene felvázolni, nem handheldként, és kb. 200 dollárt (~80 ezer forintot) kéne a Sony-nak elkérni, hiszen mégsem lesz több egy DualSense kontrollerbe applikált kijelzőnél.
Mindez nem hivatalos. Mivel a DualSense Edge is 200 dollárért vehető meg, talán jogos lenne, mert az „elit” kontroller is jóval drágább az alap konzolnál.
Forrás: WCCFTech