Elon Musk pénzéhsége leírhatatlan szinteket karcol: a régebbi, hitelesítési folyamat során megszerzett kék pipás felhasználóknak is fizetniük kell, különben elvesztik azt.
Régebben a kék pipát ismert szervezetek, celebek, kormányzati személyek és híres személyek kapták meg, miután a Twitter ellenőrizte a fiók mögött álló személy vagy szervezet hitelességét. Ám Elon Musk felvásárolta a Twittert (amit már be is suvasztott az X Corp. alá leányvállalatként…), és bejelentette, hogy a Teitter Blue keretein belül bárki képes lehet ilyen kék pipa megszerzésére havi, esetleg évente fizetett díj ellenében. (Ennek káros hatásáról is írtunk régebben: amikor még csak kék pipa volt, sokan egyszerűen nagyobb cégeknek adták ki magukat, hülyeségeket posztolva.)
Az azóta szürke és arany pipákkal is rendelkező Twitter (kormányzati, céges fiókok) bejelentette a Twitter Blue bemutatása során, hogy a régi kék pipák távozni fognak az érintett felhasználóktól (akik így a Legacy, régi típusú pipával rendelkeznek), így ha ők nem fizetnek, el is vesztik azt. A mai naptól kezdve el is veszik a „renitens nemfizetőktől”, ami azt jelenti az érintett felek esetében, hogy sokan megkérdőjelezhetik a tweetek információtartalmát, mert nem kizárt, hogy lesz olyan felhasználó, aki vakon, a pipa hiányát látva előre ítélkezik a posztoló kilétében…
A Twitter most ráállt arra, hogy a Twitter Blue-ra minél több előfizetőt húzzanak be.. Ha előfizetők leszünk, akkor olyan funkciókat kaphatunk, amit a nem előfizető felhasználók nem. Most már tízezer karakteres tweeteket is lehet írni, ami már sokkal hosszabb a jelenlegi 280 karakteres limitnél. Hosszabb videó posztolása is lehetséges, az NFT-s profilképet meg hagyjuk. A site szeretne sokkal üzletibb megközelítéssel élni, és nem hírcentrikus platformként akarja feltüntetni magát, ahogy eddig.
Mindenesetre kissé érdekes, hogy Musk alatt mennyire megváltozott a Twitter, és nem biztos, hogy minden esetben javult. Az viszont tény, hogy a Twitter Blue-nak hiába van hazai árazása, az embertelen 27% áfa miatt itt is ugyanannyit fizetünk, mintha Amerikában lennénk. Ott pedig nem nettó 155 ezer a havi minimálbér.
Forrás: WCCFTech