Emmanuelle Macron úgy 17 évvel eltévedt, mert akkoriban volt ez trendi (sőt, akkor egy ügyvéd, név szerint Jack Thompson mondta ezt vehemensen…).
A francia elnök a videojátékokra és a közösségi médiára fogta a negyedik napja zajló eseményeket, amik egy lövöldözésből alakultak ki (a párizsi rendőrség halálos lőtt sebet ejtett egy algír származású tinédzseren, Nahel M.-en, aki megkísérelt elhajtani az autójával annak megállítása után, és ez Párizs Nanterre régiójában történt). Az eseményekre a nép felbuzdult, mert szerintük faji megkülönböztetés miatt lőtték le az illetőt. A gyilkosságot elkövető rendőr jelenleg nyomozás alatt áll.
Macron arra kéri a szülőket, hogy a tüntetések során a fiatalokat tartsák otthon, és szerinte a vandalizmus és az erőszak főleg a közösségi média, illetve a videojátékok miatt következik be. Utóbbi a francia elnök szerint megmérgezte őket, és az utcán élik ki magukat a főleg fiatal tüntetők, és úgy véli, hogy a szülők felelőssége a gyermekeik otthon tartása. De ez a „fogjuk a játékokra a való életben bekövetkező erőszakot” téma már nem új. Jó, felhoztuk Jack Thompsont a 2000-es évekből (ő főleg a Grand Theft Auto miatt lépett fel a játékok ellen), de már a 70-es években is voltak ilyen vádaskodások.
Azóta sincsen tudományos bizonyíték arra, hogy a játékok tehetnek mindenről. Politikailag meg szintén gyakori rájuk kenni mindent, hiszen tavaly a texasi szenátor, Ted Cruz vélte úgy, hogy az Egyesült Államokban bekövetkező lövöldözések és az ebből adódó gyilkosságok a videojátékok hibája. Viszont Macronra visszatérve, ez egy nagyon szokatlan komment tőle, mert a francia elnök korábban a játékipart és az eSportot is kiemelten támogatta!
Úgyhogy jelentős pálfordulás ez a kijelentés attól, aki Franciaországot régebben a játékok országának nevezte. Annyira remeg alatta az elnöki szék, hogy a konzervatívabb választókat akarja ezzel a kijelentésével meggyőzni? Az, hogy a kínai TikTok ellen felszólalt, érthető (adatlopás), de a Snapchat megvádolása megnt érthetetlennek tűnik.
A francia kormány meg nem nevezett „érzékeny” tartalmakat is el fog távolíttatni a közösségi médiából…
Forrás: GameRant