A Kosar3D (egy iráni animációs cég) a játékiparba lép, és a főszerepet Irán és Oroszország katonai szövetsége kapja.
A stúdió a NATO (de úgy tűnik, hogy főleg az Egyesült Államok és Izrael) ellen kíván fellépni a játékban, amit a Mashhadban található programozók fejlesztenek. Rendezője Farhad Azima lesz. Ő korábban a Battle for the Persian Gulf 2 mögött állt, és ennek tematikája egy „fegyveres konfliktus az iráni forradalmi gárda és az amerikai haditengerészet között a Perzsa-öbölben”. Furcsaság, hogy a Kosar3D bejelentése szerint saját finanszírozásból készül a játék, és a szórakoztatóipar ezen formájában direkt konfrontációt szeretne. Magyarul: direkt a Call of Duty ellen hangolták a Revenge-et.
„Ebben a játékban a katonai szövetség Irán és Oroszország között alakul ki. A csoport megpróbálja semlegesíteni azokat a hadműveleteket, amelyeket az ellenség Irán és Oroszország szövetségesei ellen tervez. Igyekszünk úgy fejleszteni a játékot, hogy az olyan játékokkal legyen egyenrangú, mint a Call of Duty. A játék grafikailag és minőségileg hasonlít az amerikai és a világszínvonalú játékokra annak ellenére, hogy korlátozott lehetőségeink vannak. Fontos kihívás az iráni negyedik generációs Szuhoj vadászgép és az Egyesült Államok ötödik generációs vadászgépe, az F35 közötti csata. A papíron végzett számítások szerint a két vadászgép közötti csata valószínűleg az F35 győzelmével fog járni, de egy kutyaviadalban vagy egy nagyon szoros csatában a győzelem a Szuhojé lesz, különösen, ha a pilóta iráni,” mondta a Russia Todaynek adott interjújában Azima.
A Russia Today riportja szerint nem háborúról szól a Revenge, hanem megelőző támadásokról az ellenség területén, hogy megakadályozzák az ő támadásukat. (Ez ugyanolyan értelmetlen szócsűrés-csavarás, mint amikor különleges katonai hadműveletnek nevezték az Ukrajna ellen indított háborút.) Amúgy a közel-keleti régióval kapcsolatos prezentáció a Call of Duty-ban már több éve is joggal kapott kritikát, úgyhogy most ugyanez történik, csak a másik irányból. Az ellenséges területet nem nevezték meg, de Izraelre vonatkozhat, ugyanis egy hiperszonikus ballisztikus rakétával elpusztított ellenséges rakétabázis elpusztítása nem említi a YouTube-on az országot, de a weboldalukon cionistaként nevezik azt.
A Revenge-ben hét pálya van, és az első Ukrajnában játszódik, ahol egy amerikai laboratóriumba kell bejutni, ugyanis itt egy olyan vírust gyártanak, ami az ukránokat oroszokat megtámadó zombikká változtatja. Azima szerint ez azon alapul, hogy Oroszország Ukrajnában olyan amerikai laborokat foglalt el, ahol halálos viírusokat gyártanak ki (és ez kb. ki is merítheti a fake news fogalmát), és azért zombikról van szó, mert érdekessé teszi ez a történetet, mert az amerikaiak így próbálnak a vereségük során kompenzálni…
A játékon két éve dolgoznak, és Azima az egyik posztjában azt írta, hogy „Isten engedélyével sok pénzt fogunk keresni” a talán idén megjelenő játékban, ami… Unreal Engine-en fut. Ami amerikai technológia.
Forrás: PCGamer