Google Fact Check Explorer: már képeket is ellenőrizhetünk

Ezzel a lépéssel a Google igyekszik új módon fellépni a dezinformáció ellen, avagy így nehezebben eshetünk a fake news (hamis, téves hírek) csapdájába.

 

Az internet, ahogy sok más informatikai dolog, jó és rossz dolgokra egyaránt használható. Az internet esetében ott van például a darkweb, ahol illegális dolgokkal kereskedelmek, de „a felszínen” is vannak megkérdőjelezhető tartalmak. Photoshoppolt képek, félrevezető információ, és mindezek negatív hatásával kapcsolatba nem lehet viccelni, hanem ki kell mondani, hogy tényleg több kárt okozhatnak mint kellemes pillanatot. A pandémia során ez akár emberek életével is kockáztathatott, és a Google igyekszik erre megoldást kínálni, ugyanis a magyarul tényellenerzőként fordítható Fact Check Explorer új funkcióval bővült.

A Global Fact 10 konferencia során indította el a Google az új funkciót, ami lehetővé teszi, hogy feltöltsünk egy képet, és választ kapunk arra, hogy átesett-e az épp feltöltött fotó tényelemzésen, hitelesítésen, vagy sem. Megtudhatjuk, hogy manipulált képet raktunk-e fel, így a félrevezető tartalmak kiszűrése is megoldható lesz. „A Google-nál ezt az erőfeszítést olyan eszközök és források fejlesztésével támogatjuk, amelyek segítik az embereket az online információk értékelésében. Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy segítsük az embereket az online félretájékoztatás felismerésében, és hosszú távon támogassuk a tényellenőrzést és azokat, akik ezzel foglalkoznak,” nyilatkozta Avneesh Sud, a Google Research szoftvermérnöke.

Egy másik új funkció a tényellenőrzőknek fog nagy segítséget adni, ugyanis releváns információkat, illetve idővonalakat biztosít a kép feltöltése után nekik. Így meg lehet ismerni, hogy a képhez kötődő témák hogyan alakultak ki, így jobban megérthetjük a képet is annak előzményeit. A Google Fact Check Explorer új funkciói még csak bétábanvannak, de a cég azon van, hogy minél több felhasználó több iparban is használhassa. A Google 35 tényellenőrző szervezetet fog segíteni 45 országban az erre elkülönített pénzével (Global Fact Check Fund).

A félrevezető, hamis hírek ellen fel kell lépni. Pláne akkor, ha egy ország hatalma erre épül…

Forrás: WCCFTech

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)

theGeek TV

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu