Az IzanagiGames és az Acquire jelenleg csak PC-re tervezi az „oldalnézetes, lélekváltós sandbox akció-kaland” játékát, de tervbe vették, hogy más platformokra is kiadják a csak nagybetűkkel írt játékot.
A játék története szerint Yushin és nővére, Yui a helyi esernyőboltot vezetik. Egy este, amikor kint esik az eső, egy csapat férfi rájuk tör, és Yui szeme láttára megölik Yushint. Mivel a lelkén kívül más nem maradt, Yushinnak foggal-körömmel, minden testet megszállva kell harcolnia, hogy megtalálja a húgát, és kiderítse az eltűnése mögötti igazságot. Már csak hét napja van hátra, mielőtt a lelke elhalványul, vajon meg tudja-e menteni őt időben?
Irány a feudális Japán az Edo-korszak utolsó éveiben. Éljük át az eső és a reinkarnáció történetét, amelyet lenyűgöző új 2D-s látványvilággal keltenek életre. A helyszín Aihama, és miután Yushint a nővére, Yui szeme láttára vágják le, a lány egyedül marad a világban. A következő dolog, amire emlékszik, hogy a saját leharcolt holttestét nézi, egy test nélküli lelket. A komor incidens megzavarja a békét ebben a csendes isten háta mögötti városban. A felszín alatt bonyolult, mélyen gyökerező, titokzatosságba burkolózó cselszövés lappang.
Fizikai forma híján a lelkünket más testekbe kell átültetni, hogy megtaláld a húgunkat. A megszállottság révén teljes mértékben irányíthatjuk azt, akit vagy amit megszálltunk, és így számos fegyverhez és harcstílushoz férhetönk hozzá. Az aktuális testedtől függően más-más ellenséggel kell szembenéznünk, és új arcokkal találkozhatunk a testtelen utazás során. Miközben újra és újra átéljük ugyanazt a hét napot, döntéseink hatással lesznek a körülöttünk kibontakozó történetre. Kivel fogunk beszélni? Hogyan fogunk beavatkozni? A döntések és a végeredmény mind rajtunk múlik. Ez az emberi dráma a 1XIX század közepi Japán esőáztatta hátterében játszódik, amelyet felidéző pixeles stílusban jelenítünk meg. Az Amedama komor világában a szépség és a sötétség ugyanannak az éremnek a két oldala.
Az Amedama valamikor 2023-ban fog megjelenni PC-re (Steam) a japán, angol, hagyományos és egyszerűsített kínai nyelv támogatásával, de konzolos megjelenésről is szó lehet.
Forrás: Gematsu