Az egyik funkció hatalmas előnyt biztosíthat a nagy N következő platformjának, az utóbbi pedig az Nvidia technológiájának alkalmazása miatt logikusnak hangzik…
Doctre81 egy új videóban beszél arról, amit egy korábbi Nintendo-alkalmazott LinkedIn-profilján talált. A kérdéses illető 2021 februárjától 2023 augusztusáig, tehát két és fél éven keresztül dolgozott a japán cégnél, és átvett egy létező projektet, amit áttervezett, hogy kevésbé legyen összetettebb, növelje a teljesítményt, és új funkciókat is implementált, miközben a már létező funkciókat is megőrizte. Ez a meghatározás számunkra eléggé úgy hangzik, mintha a még el nem keresztelt (és állítólag NG kódnevű) Switch-utódról lenne szó, ugyanis más termékre nem nagyon tudjuk elképzelni ezt a meghatározást. A már létező funkciók megőrzése és fenntartása pedig arra utalhat, hogy a visszamenőleges támogatás is szóba jöhet. (El is várható, amennyi a Switch-ből fogyott!)
A LinkedIn-profil még arra is utalt, hogy a Nintendo Switch utódja gépi tanulású funkciókkal is rendelkezhet, ugyanis a fejlesztő a képességei között felsorolta, hogy a japán cégnél nem csak a gépi/mély tanulással foglalkozott, hanem az Nvidia TensorRT-vel is. Ez egy nyílt forráskódú könyvtár, amely felgyorsítja és optimalizálja a legújabb nagy nyelvi modellek következtetési teljesítményét. Az ARM assembly említése pedig arra utal, hogy az új konzol elődjéhez hasonlóan ilyen processzorral (is) rendelkezni fog. A grafikus chip a pletykák alapján az Nvidia eggyel korábbi, Ampere architektúrájára épülhet.
Eközben még mindig nagyon keveset tudunk a Nintendo Switch utódjáról. A minap arról írtunk, hogy ha nem jönne össze a szeptember 24-ei megjelenési dátum, akkor mikortól lehet helyette kapható, ám azt meg is cáfoltuk, ugyanis egy olyan napra esik a héten, ami nem tűnik reális időpontnak. Hozzá kell tennünk, hogy ezek nem hivatalos információk, így amíg a nagy N nem erősíti meg, hogy mi a helyzet az új platformmal kapcsolatban, csak várni tudunk (meg beszámolni a pletykákról).
Forrás: WCCFTech