MOZI HÍREK – Tom Cruise legújabb kalandja Ethan Hunt szerepében a Mission: Impossible – Leszámolás – Első Részben elég nagy benyomást keltett Joe Bidenre.
A Mission Impossible filmsorozat a tehetséges ügynök, Ethan Hunt és különleges ügynökökből álló terepcsapata körül forog, akik egyre veszélyesebb küldetéseket vállalnak a rejtélyes titkos ügynökség, a találóan Impossible Missions Force kódnevű titkosszolgálat számára. A legutóbbi film, a Mission: Impossible – Leszámolás – Első Rész első rész, a kritikusok széles körben dícsérték, de kereskedelmi szempontból nem volt a legsikeresebb, mivel a valaha készült egyik legdrágább film volt, és olyan filmek jelentettek kemény konkurenciát a kasszáknál, mint a Barbie, az Oppenheimer és A szabadság hangja.
Bár a Mission Impossible 7 a tesztvetítések után némi korrekcióra szorult, legalábbis a Paramount elnöke, Bob Bakish szerint a film így is hatalmas sikert aratott, és talán még az amerikai politikára is komoly valós hatással volt. Az Associated Press riportjában Bruce Reed, a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke elárulta, hogy a film cselekménye és főgonosza, az Entitás néven ismert mesterséges intelligencia program hatással volt Biden elnökre, aki átfogó rendeletet készített elő a mesterséges intelligencia fejlesztésének biztonsága érdekében. „Ha már a film előtt nem aggódott volna amiatt, hogy mi romolhat el a mesterséges intelligenciával, akkor most még több okot látott az aggodalomra” – mondta Reed, aki jelen volt, amikor az elnök megnézte a filmet Camp Davidben.
Biden elnök, aki korábban egy végrehajtási utasítással segített visszaállítani a hálózatsemlegességet, állítólag már jó ideje érdeklődik a mesterséges intelligencia témája iránt, és mind a tudományos tanácsadó testülete, mind a kabinetje többször is ülésezett a témában a közelmúltban. „Ugyanolyan lenyűgözve és riadtan nyilatkozott, mint bárki más” – mondta Reed egy másik interjúban. „Látott hamis AI-képeket magáról és a kutyájáról. Látta, hogy az AI hogyan tud rossz verseket írni. És látta és hallotta a hangklónozás hihetetlen és rémisztő technológiáját, amely képes három másodpercnyi hangot venni az ember hangjából, és egy egész hamis beszélgetést létrehozni belőle”.”
A mesterséges intelligencia fenyegetése messzemenő következményekkel jár, és még a szórakoztatóiparban is félelmet kelt. Az Amerikai Írók Céhe és a Televíziós és Rádiós Művészek Amerikai Szövetsége (Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists) sztrájkja is a mesterséges intelligenciával kapcsolatos aggodalmakra hivatkozott a sztrájk elhatározásának indoklásában. Az alkotók már régóta látják a mesterséges intelligencia potenciális veszélyeit, és ezt a rettegést beépítették a munkájukba, például az AI Writing című, 2018-as body horror filmben, amely a mesterséges intelligencia hátborzongató kísérleteit emeli ki a művészi kifejezésmód előállítására.
Bár a mesterséges intelligencia fenyegetése valós, és a Biden-kormányzat kísérletei a probléma megelőzésére csodálatra méltóak, azt is érdemes megjegyezni, hogy a technológiának még mindig számos korlátja van, és közel sem képes megismételni azt a fajta minőségi tartalmat, amelyet a modern fogyasztók elvárnak a műsoroktól és filmektől, amit élesen kiemel az a South Park-epizód, amely azzal gúnyolja ki a mesterséges intelligenciát, hogy a mesterséges intelligencia segítségével egy élettelen, érzéketlen befejező jelenetet készít az egyébként remekül sikerült epizódhoz, ami óriási ellentétben áll az emberi alkotó, Trey Parker munkájával. A megtett lépésekkel jó esély van arra, hogy mire a technológia valóban jobb lesz, addigra már jól kézben tartjuk a dolgokat.
A Mission: Impossible – Leszámolás – Első Rész már több streaming platformon is elérhető.
Forrás: GameRant