Sokkal kedvezőbb ajánlatot adott az Alphabet leányvállalata a streamingszolgáltatók egyik vezéregyéniségének mint amit általában hallani szoktunk, de a Netflix mégis nemet mondott.
A The Verge írt arról, hogy a Netflixnek lehetősége lett volna a Google operációs rendszerén, az Androidon keresztül befolyó pénz 90%-át megtartani, így a techcég mindössze 10%-os részesedést vitt volna el az általános 30% helyett. Ez egy különleges, ritka ajánlat volt, és ezt az Epic és a Google között zajló per dokumentumaiból tudódott ki. A Netflix viszont nem élt a lehetőséggel.
Ez még 2017-ben volt, ám a Netflix nem volt olyan pozícióban, hogy rábólintson az ajánlatra, mert azt jelezte előre, hogy így még több pénzt bukna a cég. Ha mindegyik, Androidon belüli regisztráció a Google Pay Billingen keresztül jött volna be, évi 250 millió dollárt vesztett volna a Netflix, és nem volt olyan forgatókönyv, amelyben a Google fizetési rendszere azonos, vagy jobb teljesítményt mutatott volna fel a saját megoldásuknál.
A Google szóvivője, Dan Jackson nem nyilatkozott a hat éve megejtett ajánlattételről, de arról beszélt, hogy normális eljárás a hirdetőóriásnak, hogy a fejlesztőknek eltérő rátákat ajánljon. Érdekes, a Fortnite-tal nagy népszerűséget szerző Epic Games számára ez mégis miért nem valósult meg? Hiszen pont emiatt álltak át a saját fizetési rendszerükre! „Nem titok, hogy a Google Play különböző díjakat kínál, amelyek figyelembe veszik a fejlesztői ökoszisztéma eltérő igényeit vagy a különböző iparágak vagy alkalmazás-vertikális területek – például a streaming videó – gazdaságosságát,” mondta Jackson.
A Netflix ezután az Apple ajánlatát fogadta el. A cupertinói techcég néhány évvel később egy kevésbé kedvező, de mégis jó arányt kínált: az Apple mindössze 15%-ot visz el az iOS-es jövedelemből, ami a 30%-hoz képest csak a fele. Talán azért bólintott rá a Netflix, mert az amerikai iOS-felhasználók hozzászoktak, hogy streamelő szolgáltatásokat is használnak, így „a hazai pálya” kedvez a cégnek.
Forrás: WCCFTech