Miközben az Android operációs rendszere rengeteget fejlődött az azt használó készülékekkel együtt, a Google Play Store nem esett át ekkora evolúción.
Ma már nem gyakori, hogy egy frissen megvásárolt mobiltelefonon csak az alap Google-applikációk várják a felhasználót, ugyanis sok mást szoktak előre feltelepíteni rájuk, és mindez a gyártótól függ, és a mobilszolgáltató is belenyúlhat abba, hogy mivel bocsátja rendelkezésre az általa értékesített készüléket. Mindegyiken ott van viszont a Google Play Store, holott kiderült, hogy ezzel eredetileg a Google nem nagyon tervezett hatalmas sikereket…
A The Verge írt arról az Epic Games vs. Alphabet per kapcsán a nyilvánosság elé jutó dokumentumokból kiindulva, hogy eredetileg Android Market néven futott a felület, és Eric Chu, az Android fejlesztői ökoszisztémájának vezetője elmondta, hogy a Google nem egy profitközpontként kezelte az Android Marketet, és ebből csak egy kisebb költséget vett ki a számlázási és kezelési díjakra. Eredetileg 5% ment a Google felé, 25% a szolgáltatóknak, illetve 70% a fejlesztőknek, ám mindez megváltozott.
Ma már nem zavarja a Google-t, hogy mekkora pénz van a Google Play Store-ban. 2020-ban a digitális felület működési árrése 65% volt, ami 4,4 milliárd dolláros működési nyereséget jelentett 2020 első félévében, és ez a szám 2019-hez képest emelkedett, így a cég egy halom pénzt akaszt le a felületről, ami azóta még ennél is nagyobb profitot termelhetett. (Persze az ajándékkártyák, amelyek sok, főképp indiai és pakisztáni csaló számára okozott bevételt a főképp az angol nyelvterületet érintő átverésekben, ebből egy el nem hanyagolandó összeget tehettek ki, de azóta ők is inkább a bitcoinokra és más csalási megoldásokra kezdtek váltani…)
Szóval a Google látta, hogy rengeteg pénz van a platformban, így nem küldte a digitális temetőbe a kismilliónyi más, azóta eltemetett terméke mellé (Killed By Google, érdemes megnézni…), hanem rácuppant a pénzhalomra. A pénz pedig korrumpál.
Forrás: WCCFTech