Rengeteg új részletet közölt a Square Enix a Final Fantasy VII remake második részletéből.
A világ több régióból áll, amelyek mindegyike egyedi környezetet kínál számunkra, hogy felfedezzük és megtapasztaljuk a kalandokat. Kalm egy félhomályos falu, amelyet egy erős kőfal véd a külvilágtól. Bár nincs saját reaktora, a város a Midgarból érkező folyamatos makóellátásnak köszönhetően virágzik, amely a város híres óratornyának tetejéről látható. A Mythril-bánya egykor virágzott. Összeköti a füves területeket Junonnal. Bár egykor a gazdag mythril-lelőhelyei miatt volt értékes, a bánya ma már inaktív, miután a Shinra kifejlesztett egy jobb ásványt, és a bányászokat, akik egykor az alagutakat dolgoztatták, szörnyek váltották fel.
Broden (angolul Mick Lauer, japánul Shinshu Fuji szólaltatja meg) a Kalm Inn tulajdonosa és üzemeltetője. Haragszik a Shinrára, és felajánlja, hogy segít Cloudnak és barátainak elmenekülni leendő vállalati fogvatartóik elől. Sovány külseje talán egy ismeretlen betegséggel való nemrégiben történt megbetegedésének tudható be. Rhonda (G.K. Bowes/Igarashi Rei) Under Junon polgármestere és seriffje. Az egykor virágzó halászfalu otthona hanyatlásnak indult, miután a Shinra egy katonai erődöt épített a fejük fölé (és egy mélytengeri makóreaktort is felhúztak a tengerparton). Annak ellenére, hogy Cloud és barátai állítólagos terroristák, Rhonda mégis átengedi őket a városán. Priscilla (Reese Warren/Oota Rikako) egy vidám fiatal lány, aki Under Junonban él, és gyakran látják úszni az általa edzett delfinnel. A tengeri makóreaktor megfertőzte a környező vizeket, és Priscilla félti delfin barátja és más vízi lények biztonságát. Billy (Paul Castro Jr./Shirai Yuusuke) Bill unokája, aki egy csokobó farm tulajdonosa a füves vidéken. Mivel szüleit fiatalon elvesztette, őt és nővérét a nagyapjuk nevelte fel. Ez a fiatal tanyasi munkás kedvesen felajánlja, hogy megtanítja Cloudot és társaságát a csokobó-vadászat fortélyaira – azzal a feltétellel, hogy a húga boltját látogatják meg. Chloe (Trinity Bliss/Kimura Hisui) Billy húga, aki egy boltot vezet a farmon, ahol kraftoláshoz szánt anyagokat és egyéb érdekességeket árul. Melegszívű és jószívű, udvariasan elegyedik szóba Clouddal és társaságával, és hálás a pártfogásukért, ugyanakkor aggódik bátyja pénzkeresési mániája miatt.
A harcban is említettek pár új dolgot. Red XIII éles karmaival csapkodja az ellenséget. Tartsuk lenyomva a gombot egy nagy hatótávolságú támadáshoz, amely segít gyorsan felépíteni az ATB-t. Red XIII a képességek széles skálájával büszkélkedhet a villámgyors fizikai csapásoktól a távolsági mágikus támadásokig. A Stardust Ray egy robbanó fénygömböt varázsol, amely felperzsel minden ellenfelet, akit a robbanás elkap. Blokkoljuk a bejövő támadásokat, hogy a bosszúálló csíkot feltöltsük, és szabadítsuk fel ezt az energiát, hogy Vengeance módra váltsunk. Ez felerősíti Red XIII fizikai támadásait és a kitérési képességeit. A Siphon Fang erőteljes csapást mér, miközben elnyeli az ellenség HP-jának egy részét, mindezt ATB-használat nélkül. Aerith egyedülálló képessége a Ward Shift. Aerith képes azonnal átváltozni bármelyik általa létrehozott szigillára, így könnyedén mozoghat a pályán, és maximalizálhatja mágiája hatását.
Új rendszer a szinergiaképesség (synergy ability). Ez egy erőteljes támadás, amelyben két karakter összefog, hogy megfordítsák a csata menetét. További képességek szabadulnak fel, ahogy növeljük a csapat szintjét, így számszerűen fejezi ki, hogy mennyire összetartó a csapatunk, és elmélyítjük a csapattagok közötti affinitást. A csíkot a képességek használatával lehet feltölteni. Cloud és Tifa a Relentless Rush-t használja (Cloud elindítja Tifát az ellenség felé, hogy együtt támadjanak), míg Barret és Red XIII az Overfangot (Barret nagy sebességgel küldi Red XIII-at egy ellenség felé).
A másik új rendszer a szinergiakészség (synergy skill), amikor két csapattag összefog, hogy hasznos képességeket aktiváljon anélkül, hogy ATB-t használna. Ezek a parancsok blokkolás közben is végrehajthatók, és számos előnyös hatást biztosítanak. Minden párosnak saját, egyedi képességei vannak; egyesek sebzést okoznak, míg mások támogatást nyújtanak. Cloud és Aerith számára ott a Spell Blade, ahol egy mágikus támadást hajt végre a páros, Barret és Cloud esetében pedig a Mad Dash, amikor előrerohannak, védekezve a bejövő támadásoktól, és a megfelelő aktiválás egy három találatos kombót eredményez.
A summonokról sem feledkezett meg a Square Enix. A summoning materia használata hozzáférést biztosít az istenek erejéhez. A megidézett istenség követi a játékos vezetését, és automatikusan harcol az ellenséggel, de utasíthatjuk őket különleges képességek használatára is. Mielőtt elhagyják a csatateret, az idézők egy utolsó támadást szabadítanak el, amely hatalmas pusztítást végez. Ilyen Kujata is, egy szarvasmarha-féle istenség, aki a tűz, a jég és a villám erejét használva rohamozik a csatatéren. Hatalmas szarvával dobálja az ellenséget, és olyan mágikus támadásokat szabadít el, amelyek még a távoli ellenség gyenge pontjaira is lecsapnak. Kujata vakmerő odaadással ugrik az ellenség felé, és manipulálja elemi affinitását, hogy mágikus támadásokat hajtson végre. A Blazing Horn egy koncentrált tüzes energiakitörést lő ki az ellenségre, visszalökve őket. Kujata Tri-Disaster-t szabadít el, mielőtt elhagyná a csatamezőt, egy erős, nagy hatótávolságú támadást, amelyet a tűz, a jég és a villám ereje hat át; ez biztos, hogy sok ellenséget pontosan ott talál el, ahol fáj, és potenciálisan kiirtja őket.
Chadley a segítségünket kéri a világ megértésének elmélyítésében. A különböző régiók felfedezése során új, kincsekben és természeti csodákban gazdag területeket fedezünk fel. Az utazásaink során összegyűjtött adatpontokat aztán hasznos új materia kifejlesztésére költhetjük. A Protorelicek ismeretlen eredetű ereklyék, amelyek egyedi energiajelet bocsátanak ki. Ezek a megfoghatatlan régiségek szerte a világon el vannak rejtve, de az aktivált remnawave-tornyok segítségével Chadley képes lesz irányt mutatni. Ám ezek megváltoztatják a téridőt, és közismerten furcsa jelenségeket okoznak. A materiák közül néhány többféle affinitású varázslatokhoz biztosítanak hozzáférést, míg mások egyedi képességek használatát teszik lehetővé. Mindezek biztosan hasznosnak bizonyulnak még a legfélelmetesebb ellenfelek ellen is.
A chocobófarmokon butikok is találhatóak. Ezek olyan bódék, ahol szabadon testre szabhatjuk és átszínezhetjünk „járművünk” felszerelését a fejétől a karomig. Ez befolyásolja a teljesítményét a csokobóversenyeken, ezért találjuk meg a stílusodhoz illő öltözéket, hogy aranyérmet is nyerhessünk. A Final Fantasy VII Rebirth többféle harci stílust és nehézségi szintet kínál mindenféle meggyőződésű játékosnak. A harci stílusok közül az Active-ban teljes kontrollt kapunk karakterünk minden mozdulata felett, így erősebb stratégiákat hajthatunk végre. A Classic mód automatizálja a karakterek alapvető akcióit, így időt kapunk arra, hogy a konkrét parancsválasztásra koncentráljunk. Az Easy nehézségi szinten inkább a történetre koncentrálhatunk mint a csatákra. A Normal a legtöbb játékos számára elfogadható kihívást jelent. Az újonnan hozzáadott Dynamic nehézségi fokozatban az ellenségek a karakterekkel együtt erősödnek, ami tökéletes az állandó kihívásra vágyó játékosok számára.
A Final Fantasy VII Rebirth február 29-én érkezik PlayStation 5-re. A videó a Final Fantasy VII Remake eseményeit foglalja össze.
Forrás: Gematsu