Az NSPCC szerint a vállalatoknak „azonnal cselekedniük kell”, mivel a rendőrség állítólag egy olyan esetet vizsgál, amelyben egy felnőtt férfiakból álló banda szexuálisan megtámadta egy lány digitális személyiségét egy „magával ragadó” videojátékban.
A brit rendőrség a jelentések szerint egy gyermek avatárjának szexuális zaklatása ügyében nyomoz a metaversumban – ez arra késztette az NSPCC-t, hogy figyelmeztessen: a technológiai cégeknek többet kell tenniük a fiatal felhasználók védelme érdekében.
Az online bántalmazás összekapcsolódik a való világban történő fizikai bántalmazással, és pusztító hatással lehet az áldozatokra – mondták a jótékonysági szervezet kampányolói. A megjegyzéseket a Mail Online által közzétett jelentésre reagálva tették, amely szerint a rendőrök egy olyan esetet vizsgálnak, amelyben egy fiatal lány digitális személyiségét szexuálisan megtámadta egy felnőtt férfiakból álló banda egy magával ragadó videojátékban.
A feltételezések szerint ez az első olyan nyomozás, amelyet egy brit rendőrség a virtuális valóságban elkövetett szexuális bűncselekmény ügyében folytat. A jelentés szerint az áldozatot, egy 16 év alatti lányt traumatizálta az élmény, amelyben egy kiterjesztett valóság headsetet viselt. A metaversum az internet 3D-s modellje, ahol a felhasználók avatárként – önmaguk digitális változataként, amelyet ők hoznak létre és irányítanak – léteznek és lépnek kapcsolatba egymással.
Az öt és tíz év közötti gyermekek mintegy 21%-ának volt saját virtuális valóság (VR) headsetje 2022-ben – és 6%-uk rendszeresen foglalkozott a virtuális valósággal – derül ki az Institute of Engineering and Technology által közzétett legfrissebb adatokból.
Richard Collard, az NSPCC gyermekbiztonsági online politikáért felelős társvezetője elmondta: „Az online szexuális zaklatásnak pusztító hatása van a gyermekekre – és az immersív környezetekben, ahol az érzékek felerősödnek, a sérülések a „való világhoz” nagyon hasonló módon élhetők meg.”
Hozzátette, hogy a technológiai cégek úgy vezetnek be gyors ütemben termékeket, hogy nem helyezik előtérbe a gyermekek biztonságát a platformjaikon.
„A vállalatoknak most kell cselekedniük, és fokozniuk kell erőfeszítéseiket, hogy megvédjék a gyerekeket a virtuális valóság terekben történő visszaélésektől” – mondta Collard úr.
„Alapvető fontosságú, hogy a technológiai cégek lássák és megértsék a szolgáltatásaikban zajló károkat, a bűnüldöző szervek pedig hozzáférjenek a gyermekek védelméhez szükséges valamennyi bizonyítékhoz és erőforráshoz.”
Egy szeptemberben közzétett jelentésben az NSPCC sürgette a kormányt, hogy biztosítson iránymutatást és finanszírozást a virtuális valóságban elkövetett bűncselekményekkel foglalkozó rendőrök számára.
A jótékonysági szervezet azt is szorgalmazta, hogy az online biztonságról szóló törvényt rendszeresen vizsgálják felül annak érdekében, hogy az újonnan megjelenő károkat a törvény hatálya alá vonják.
Forrás: Sky News