Egy új pletyka arra is kitért, hogy a Nintendo mennyit kérhet el a hatalmas eladásokat bezsákoló Switch utódjárért annak megjelenésekor.
A Nintendo Switch hivatalosan még be sem jelentett (és ebből fakadóan még névtelen) utódja a játékipar egyik legrosszabbul őrzött hardvere lehet, hasonlóan a Sony PlayStation 5 Pro-jához. Ebből adódóan már sejthetjük, hogy milyen rendszerlapka (SoC = system-on-a-chip) lehet a japán cég következő platformjában. Valószínűleg az Nvidia T239-e lehet, és ebben egy Ampere-alapú grafikus chip lehet 1280 maggal. (Az Ampere az asztali videókártyákban a GeForce RTX 3000-es sorozatban volt látható.)
A nem mindig megbízható Moore’s Law is Dead új videójában azt mondja, hogy ez a konzolspecifikáció logikusnak hangzik. Hozzátette, hogy szerinte a Nintendo Switch 2-höz a legjobban a Samsung 8 nanométeres gyártási folyamata illene a legjobban, ugyanis a piacon ez a legolcsóbb tranzisztoronkénti költséget kínálja, és nem az elvárás, hogy a következő néhány év során a modernebb folyamatok kapacitásával fel tudja venni a versenyt. A bennfentes Nvidiás belső forrása szerint a 128-bites LPDDR5 memóriával a Nintendo 8, 12, esetleg 16 GB memóriát alkalmazhat a következő hardverében.
Az AMD versenyre kelt az Nvidiával az architektúra megtervezésében, de végül elbukták a licitet. Ennek ellenére a Nintendo Switch 2 hardvere állítólag már évek óta készen van, és most a nagy N lényegében arra vár, hogy a Switch jelenleg kapható három modellje (alap, OLED, Lite) elfogyjon, és a cég akármikor úgy dönthet, hogy elindítja a következő generációs készülékét. Az ár Moore’s Law Is Dead szerint hasonló lesz egy olyan laptopéhoz, amiben egy Nvidia RTX 2050M grafikus chip van. Ilyesmit Amerikában 400-500 dollár között lehet kapni, de a Nintendo lehet ennél agresszívabb, és 350 dollárért is kiadhatja a konzolt, amin így is lenne egy kisebb profit.
Mindez nem hivatalos, de 400-500 dollár között nem lenne kimagaslóan drága például a PlayStation 5 mellett a Switch-utód.
Forrás: WCCFTech