A japán cég még mindig be sem jelentett konzolja, ami valószínűleg ugyanazt a formátumot fogja követni, mint a remek eladásokat felmutató Nintendo Switch (hordozható, de dokkolható is), a Valve handheld PC-jének teljesítményétől el fog maradni, de ez mekkora problémának tekinthető?
Az Eurogamer technológiai szegmense, a Digital Foundry egy új videót tett közzé, amiben kiemelik, hogy nem tekinthető nagy problémának, ha a Nintendo Switch 2 (ne felejtsük, hogy a konzol hivatalos bejelentés híján még névvel sem rendelkezik) teljesítménye nem éri el a kurrens-gen konzolok szintjét, vagy azt, amit a Valve hordozható PC-je kínál, ugyanis a nagy N következő konzolja olyan portokat fog kapni a multiplatform fejlesztések során, amik a platform specifikációinak megfelel. Ebbe beletartozik az Nvidia DLSS felskálázó technológia támogatása, azaz alacsonyabb felbontáson is renderelni lehet a játékokat úgy, hogy azok továbbra is szépen nézzenek ki.
A korábban lehetetlennek gondolt port jó példa lehet az utód számára: a 2015-ben megjelent The Witcher 3: Wild Hunt PlayStation 4-re, Xbox One-ra és PC-re lett fejlesztve, de a Saber Interactive valamilyen fekete mágia segítségével kiváló Nintendo Switch portot készített, figyelembe véve a platform technikai adottságait. A Nintendo Switch 2 teljesítménye az előző konzolgeneráció környékére tehető: a processzor és a grafikus chip jobbat fog felmutatni a PlayStation 4-nél és az Xbox One-nál, így talán a Steam Decknél jobb eredményekre is képes lehet a japán cég készüléke, amiről korábban azt hallottuk, hogy 2024 végéről elhalasztották 2025 elejére, így a Switch-hez hasonlóan ez is márciusban jelenhet meg.
De az architektúrák jelentősen eltérnek (a Steam Deck, a Sony és a Microsoft konzoljai is mind AMD-alapúak; a Nintendo pedig az Nvidia felé nyitott a Switch-csel, és a Switch-utódban is a T239-es chip lehet ott), így nehéz a kettőt összehasonlítani. Az akkumulátor élettartamában pedig a Nintendo talán jobbat mutathat fel a Valve-nál… de mindez nem hivatalos.
Forrás: WCCFTech