A „zöldek”, akik új sebességbe kapcsoltak (évente új architektúrával terveznek, nem pedig kétévente), nem nagyon értik, hogy a japán cég miért nem adta ki a Switch bejelentésre váró utódját.
Moore’s Law Is Dead Broken Silicon podcastjének legújabb részében volt téma, hogy az Nvidián belül néhány ember nem érti, hogy a nagy N következő konzolja miért nem jelent még meg, ugyanis állíólag 2023-ban kellett volna ennek megjelennie. Fogalmunk sincs, hogy miért nem történt meg a Switch leváltása, de lehetséges, hogy azért döntött így a Nintendo, hogy valamelyest a konzol terveit megváltoztatták, így valamelyest megnövelve a platform teljesítményét.
Eredetileg egy 8 nanométeres gyártási folyamattal készült volna a Nintendo Switch 2 (hivatalos nevét még nem tudjuk), és ez megváltozhatott azzal, hogy a japán cég eltolta a megjelenését 2025-re. A modernebb technológia a Samsung jóvoltából jobb energiahatékonyságot, több kapacitást, illetve alacsonyabb költséget eredményezhet. Moore’s Law Is Dead kiemelte, hogy a 8 nm-es technológia használata nem lenne már logikus, ugyanis például a TSMC is fejlesztett azóta, és a könnyebben gyártható technológiájukat olcsóbban meg lehet szerezni. Ha modernebb technológiával készül a konzol utódja, akkor dokkolva 4,5 TFLOPS számítási teljesítményt tudna az eddigi kb. 4 TFLOPS helyett.
A konzol specifikációi még megerősítésre várnak, de a szivárgásokból össze lehet rakni: ha valóban 12 GB LPDDR5X RAM lesz benne, az Xbox Series S-nél jobb minőségű textúrákat használhat, de a teljesítmény tőe elmaradna a gyengébb processzor miatt. Az Nvidia DLSS segíthetne a 1080p-nél nagyobb felbontás elérésben, de nemrég írtuk, hogy a 4K/30 FPS párosítás nem nagyon lesz gyakori.
A Nintendo hamarosan be kell, hogy jelentse, mi érkezik a Switch után, hiszen idén már több mint hét éve, hogy megjelent a platform, és általában egy konzol 7-8 évnél tovább nem nagyon van piacon (vagy ha igen, akkor addigra már az utód is megvásárolható lesz).
Forrás: WCCFTech