Az AirJunkies így precedenst teremthetett, ugyanis eddig nem volt arra példa, hogy egy, csalásokkal foglalkozó site-ot szerzői jogok megsértéséért ítéljék el.
Tavaly döntött úgy egy bíró, hogy az AimJunkiesnak több mint 4,3 millió dollárt (több mint másfél milliárd forintot) kell fizetnie a Bungie-nak, ami 2021 júniusában perelte be a site-ot és annak anyacégét, a Phoenix Digitalt szerzői jogaik megsértése miatt. A Seattle-ben található szövetségi bíróság 2022 áprilisában részben elutasította a Bungie kérelmét, mert szerintük az azóta már a Sony alá tartozó stúdió nem magyarázta meg megfelelően, hogy a csalásokra szánt szoftver miképp tekinthető a Bungie munkájának nem engedélyezett másolatának. A bíróság azonban választottbíróság elé utalta a szerzői joggal nem kapcsolatos egyéb követeléseket, különösen azokat, amelyek szerint a szoftver megsértette a DMCA kijátszás elleni rendelkezését. Ez vezetett a 4,3 millió dolláros büntetéshez.
Breaking: Bungie has won its lawsuit against Aimjunkies/Phoenix Digital. Just five figures in damages, since only the revenue for the cheats was in play
Jury sided with Bungie. Rejected Aimjunkies’ counterclaim alleging Bungie illegally went into one of their computers https://t.co/dx3KKsFzYy
— Stephen Totilo (@stephentotilo) May 24, 2024
Most egy másik eljárásban szintén Seattle-ben döntött úgy egy másik bíró, aki főleg az előző per elutasított szerzői jogi oldalával foglalkozott, hogy az AimJunkies, a Phoenix Digital Group, illetve egy külsős fejlesztő, James May (nem a Top Gear egyik főszereplőjéről van szó…) mind szerzői jogsértést követtek el, és így hármójuknak összesen 63210 dollárt (kb. 23 millió forintot) kell fizetniük a Bungie számára. Erről a TorrentFreak számolt be. May fellebbezett: szerinte a Bungie átugrotta a technológiai intézkedéseket és feltörte az ő gépét, de ezt elutasították és ellene ítéltek.
Stephen Totilónak, a Game File tudósítójának James Barker, a Bungie ügyvédje így nyilatkozott: „Hálásak vagyunk a bíró, munkatársai és az esküdtszék szorgalmáért, szakszerűségéért és gondosságáért. Elkötelezettek vagyunk a játékosaink iránt, és továbbra is megvédjük őket a csalókkal szemben, beleértve azt is, hogy ezt és a jövőbeni ügyeket egészen a bírósági tárgyalásig elvisszük.”
Viszont ki tudja, hogy ezek után mennyire indulnak be a kiadók és a fejlesztők a csalásokat fejlesztő magánszemélyek és cégek ellen, mert ez még rossz ómen lehet nekik.
Forrás: VGC, TorrentFreak, Game File