Az Nvidia Computex 2024-es előadásán a mesterséges intelligencián kívül szó esett arról is, hogy az RTX Remix nyílt forráskódúvá válik.
A Ubisoft Massive játékáról, a Star Wars: Outlawsról már tudtuk, hogy az Nvidia DLSS Super Resolutiont, illetve Frame Generationt is támogatni fogja a sugárkövetéses (ray tracing) globális megvilágításon és az RTX Direct Illuminationön kívül. Eddig viszont úgy tűnt, hogy a Ray Reconstruction kimarad, mert a stúdió a Snowdrop engine technológiájra támaszkodjon, ám az Nvidia megerősítette, hogy az ő mesterséges intelligencia által optimalizált denoiser megoldását láthatjuk majd a játékban, azaz a DLSS 3.5 lesz támogatott.
A Ray Reconstruction először a Cyberpunk 2077-ben jelent meg, több technológiát leváltva, és így javult a sugárkövetés és a teljesítmény is. Tavaly a Remedy Entertainment is Nvidia DLSS 3.5-támogatással indította el az Alan Wake 2-t, és a technológia a Naraka: Bladepointba, majd a Black Myth: Wukongba is eljut. Az RTX Remixben is megtalálhatjuk, és erről az Nvidia közölte, hogy június folyamán a mesterséges intelligencia segítségével remasterelő eszközkészlet nyílt forráskódú lesz. A Rest API-n keresztül lehet majd használni, így a Blenderrel, a Hammerrel, vagy a ComfyUI-val is lehet majd alkalmazni. A DirectX 8-as, 9-es címeken túl is lehet majd használni a renderelőket az RTX Remix Runtime új SDK-jával, így a DX10-es címek felé is terjeszkedhetnek a modderek.
A NetEase csapatos hőslövöldéje (eltérő képességű karakterek; ilyen az Overwatch 2 is), a Marvel Rivals, ami júliusban kap egy zárt bétát PlayStation 5-ön, Xbox Series-en, illetve PC-n, szintén támogatni fogja az Nvidia DLSS 3-at (Super Resolution felskálázás, Frame Generation képkocka-generálás), így egy újabb játék választotta magának az Nvidia technológiáját, de lehet, hogy errefelé az AMD rivális megoldása, az FSR is támogatott lesz.
A videókon látni lehet, hogy milyen dolgokra képes az Nvidia technológiája. Eléggé ütős látványt lehet az RTX Remix-szel generálni a régi játékokból is.
Forrás: WCCFTech