Az Epic Games reakciója erre mindössze annyi volt, hogy frissítettek az adatbázison, így külsős eszközök nem tudnak az Epic Games Store-katalógusból „kikaparni részleteket”…
Sok játék ütötte fel a fejét a szivárgásban, amit a ResetEra fórumon tettek közzé. Az egész az EpicDB-ből indult, egy külsős adatbázisból, amit az Epic a frissítéssel lényegében taccsra is vágott. A Frontier Developmentnél készül a Planet Coaster 2, a Giants Software-nél a Farming Simulator 25, a Historiánál pedig az Indigo, ami egy 52 fős versenyzős játékot takarhat. Kódneve jelenleg Penguin Game, és egy zárt bétateszt tervei is kiszivárogtak.
A Konaminál a Deliver at All Costs bukkant fel, de a Gematsu szerint ezt a játékot a Far Out Games készítette, és az indie címnek Steam-oldala is van. A Rockstar Gamesnél a Semla kódnevű projekt az érdekes. A Gematsu szerint a fájlméret hasonló a Red Dead Redemption PlayStation 4 portjáéhoz, így valószínűleg ennek PC portjáról van szó. A Saber Interactive-nál a Turok látható, a Sony Interactive Entertainmentnél pedig az Utah. Ezt azonosíthatjuk, ugyanis a felhős elmentési mappa elérhetőségi útvonalában a The Last of Us Part II van, így ez minden bizonnyal a The Last of Us Part II Remastered PC portja lesz. A SIE további, nem azonosítható (vagy kódnevű) dolgai: SPTwalkthrough, Kondo (Rise of the Ronin vagy Ghost of Tsushima?), PSS Test App 1-3, RhodeIsland, illetve Carrack (Uncharted?).
Nézzük, mi van a Square Enix alatt: Momo, ami az előrendelői bónusznál a tolvaj kését, a korai vásárlásnál pedig a Tetra Master Starter Packot tartalmazza… ez nagy eséllyel a Final Fantasy IX Remake-et jelenti. A Skobeloff is kódnév, ami a felhős elmentési mappa elérhetőségi útvonalában nyíltan feltünteti, hogy Final Fantasy XVI. Aztán további kódnevek: Butterkaka és Yamane. A THQ Nordicnál a Remnant 3, egy nem azonosítható cégnél pedig a VS látható. A VS korábbi „értéke” az adatbázisban a Ys vs. Trails in the Sky: Alternative Saga, de mivel nem például a NIS America alatt látható ez a név, ez valószínűleg nem hivatalos.
A SEGA alatt ott a Terra és az Axel. Utóbbi a Streets of Rage vagy még inkább a Crazy Taxi lehet. Az európai SEGA alatt a Porridge, a Croquembouche, a Kifli, iletve a CurlyWurly bukkant fel. A Microsoftnál a ZMI CTG van, és a ZMI a ZeniMax Media Inc. rövidítés lehet. Tehát egy Bethesda-projekt…? Aztán az Activisionnél ott van az Oranda, majd felbukkan külön a Bethesda is. Pipit, Brant (DOOM Eternal?), Enigma, Brownie, illetve Osiris 2.0 (ami vagy a DOOM 64, vagy még inkább a DOOM: The Dark Ages lehet). Végezetül az Electronic Arts alatt ott van a CadetGrey (ez a Battefield 2042), az R5 (Apex Legends), a Chamaelejp (Dragon Age: The Veilguard), és a négy, nem azonosított játék: Offenbach, Anole, Rache, illetve Gundain.
Kérészéletű volt az EpicDB, de annál több titokra derített fényt…
Forrás: Gematsu, WCCFTech, EpicDB, ResetEra