A Nintendo franchise-ának hercegnőjét egy író és táncos után nevezte el a japán cég, de az ő története abszolút nem azt az utat járta be, amit róla elsőre elképzelnénk.
A The Legend of Zelda: Hyrule Historia egy gyűjtői könyv, és ebben a Nintendo megerősítette, hogy Zelda karaktere mögött az inspiráció a feminizmus egyik úttörője volt, ugyanis Zelda Fitzgerald, aki 1900 és 1948 között élt, az 1920-as években hozta ezt el a közönségének. Fitzgerald viszont nem választott jól párt, ugyanis férje abuzív volt, ő maga pedig a függőségbe menekült, így nem csoda, hogy mentálisan betegséggel küszködött (skizofrén volt).
Zelda Sayre egy tehetős család hatodik, utolsó gyermeke volt. Apja az alabamai legfelsőbb bíróság bírájaként otthon felettébb szigorú volt Zeldával, aki egy erősen hagyományőrző és vallásos családba született. Olyan rövid szoknyákat viselt, amivel a térdei láthatóak voltak (ez akkoriban elítélt dolog volt), dohányzott és alkoholt fogyasztott. Megismerkedett egy fiatal íróval, F. Scott Fitzgeralddal, aki arról álmodozott, hogy egy nap híres író lesz. Zeldát múzsájának tekintette, és inspirációja is volt az első, 1920-ban megjelent könyvének megalkotása során. Ez magyarul Az Édentől messze (This Side of Paradise) néven jelent meg. Felettébb smitpalis módon plagizált, ugyanis Zelda naplójából konkrét bejegyzéseket emelt át.
A könyv sikeres lett, a pár összeházasodott és New Yorkban letelepedett. Sok bulit rendeztek otthonukban, ami a fiatalok körében volt népszerű. Külsőre minden szép és jó volt, de a kulisszák mögött már nem: a mézeshetek után lehullott Scottról a lepel. Ugyanolyan hataloméhes és abuzív volt Zeldával mint anno az apja volt vele. A szituáció csak romlott, ahogy az író irigykedett és alkoholizált, ami aztán Zeldára is rányomta a bélyegét. Az öngyilkossággal kezdett kokettálni, miután Scott bezárta az otthonukba, és felbukkant a „válás” szó is…
Zelda egy szanatóriumban találta magát az európai utazások és a Scottal való viszony megromlása után. Itt skizofréniát diagnosztizáltak nála, de ez idővel bipoláris zavar (mániás depresszió) lett. Az életének nem ő maga vetett véget, hanem az észak-karolinai Highland kórházban kialakult tűz. Ő éppen itt tartózkodott, és a tűz során a vészkijáratok el lettek torlaszolva, így ő és kilenc másik nő az épületben égett halálra.
Műveinek jelentős része elveszett a sikertelenség érzetének során (nem érezte elég jónak műveit), és Scott nagyon sok dolgot lenyúlt tőle, amiről kiderült, hogy azokat végül Zelda alkotta…