A CD Projekt RED (CDPR) szerint az, hogy az Orion kódnevű projektjüket, azaz a Cyberpunk 2077 folytatását az Egyesült Államokban létesített stúdiójuk fejleszti, jobban oda fognak tudni figyelni a részletekre.
Az AnsweRED podcast a Project Orionról szólt főleg. Ezen a Bostonban létesített új CDPR-stúdió dolgozik, és Dan Hernberg, a megbízott felelős producer szerint a Cyberpunk egyedileg, nyilvánvalóan amerikai történetnek tekinthető. Sok punkféle energia van benne, egy amerikai írója van, és ezért érthető az, ha az Egyesült Államokban játszódik a játékuk és történetük. (Hülyén is festene, ha Kelet-Európába helyeznék át!)
„Van ez az érdekes történet a Cyberpunk 2077 megjelenése után, ami a Redditen robbant fel valamikor: a csatornabotrány. Mármint az aknák, amik az utakat borítják, ugye? Volt ez a poszt a sráccal, aki azt mondta, hogy van ez az immerziót elrontó „bug” a Cyberpunkban, miszerint a csatornafedelek olyanok voltak, amiket Európában, Németországban, a járdához használsz általában. Ezek nem azok a csatornafedelek, amiket Amerikában általában az utcákon szoktunk látni. Ez alapvetően megmutatja a különbségeket, igaz? Ha Amerikába megyünk, ott olyan dolgok vannak mint a tűzcsapok, hogy hol vannak elhelyezve és hogyan néznek ki. Az utcai lámpák, a helyük, a szemetesek, igaz? A házak előtt vannak, közvetlenül az utca mellett. Lengyelországban, Európában, szinte sehol sem látni ilyet. Annyira sok árnyalat van. Dan, amikor erről beszélünk, Americana-nak hívja,” tette hozzá Paweł Sasko, a játék kisegítő rendezője.
„A járdaszegélyeink különbözőek, a színünk minden táblán más. Minden egy kicsit más. Nem törik meg az immerziór, de ez csak egy olyan apróság, ami miatt az ember azt gondolja: „Talán ezt nem olyan emberek csinálták, akik itt élnek, vagy akik teljesen megértik az amerikai kultúrát.” Azt is gondolom, hogy az, hogy Amerikában vagyunk, lehetővé teszi számunkra, hogy a nagyobb amerikai, a Hollywood által gyakorolt kulturális érintkezési pontok is megmaradjanak. Nyilvánvaló, hogy a Cyberpunk 2077 Los Angelesben játszódik, és így ott vannak ezek a kulturális érintkezési pontok és dolgok, amelyekkel kapcsolatba léphetünk, legyen szó zenéről, történetről vagy Amerika különböző részeiről, amelyeket érdekes felfedezni,” tette hozzá Hernberg.
A bostoni stúdió azért kedvez a CDPR-nek, mert az észak-amerikai fejlesztőket könnyen be tudják vonzani, így a Harvardon vagy az MIT-n végző hallgatók is könnyen beléphetnek hozzájuk. A Vancouverben található stúdiójukkal közösen dolgoznak, és Hernberg szerint a kanadai csapat valami menőn dolgozik a folytatásban.
A játék megjelenése még messze van.
Forrás: WCCFTech