Egy szerda esti (errefelé csütörtöki) keltezésű dokumentumban a Twitter tulajdonosa azt állítja, hogy nem káros szándékkal felejtett el valamit közölni az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyeletnek (SEC).
Mit felejtett el Musk? Nem közölte a SEC-kel, hogy egy jelentős részesedést szerzett a közösségi médiás cégben, mielőtt azt levette volna a tőzsdéről. Eléggé kacifántosan kaparintotta meg a Twittert, és volt egy időszak, amikor Musk megpróbálta megakadályozni a megállapodást, hogy egy befektetői csoporttal kössön egyezséget, és így egy több milliárd dollárra rúgó részesedést szerezzen a Twitterben. A korábbi részvényesek emiatt beperelték Muskot, mert a kései tájékoztatás miatt ők profittól estek el, hiszen a Twitter részvényei értéke 27%-kal is emelkedtek, miután pozíciója nyilvános lett, erre ő annyit kért, hogy szüntessék meg az eljárást, és tagadta a csalással kapcsolatos vádakat is.
Erről először a Reuters számolt be. A keresetet tavaly szeptemberben nyújtották be ellene, és ebben arra utalnak, hogy a milliárdos elrejtette és félrevezette a szerepét, amivel a Twitter működését befolyásolva abban nagyobb részesedésre tudott szert tenni. Először 2022 januárjában vásárolt a madaras platform részvényeiből, és április elejére már 2,6 milliárdot költött erre, ugyanis március 14-én kb. 42 millió részvényt vásárolt, ezzel több mint 5%-os tulajdonrész lett az övé. Csakhogy emiatt a SEC törvénye kötelezte volna arra, hogy 10 napon belül közölje a pozícióját, hogy a Twitter többi befektetője is információt szerezhessen, miszerint a cég az ő célkeresztjében van. Ezt nem tette meg, és csak további részvényeket vásárolt, de mivel annak értéke nem változott, a pert indító befektetők szerint Musk több mint 200 millió dollárt spórolt meg…
Musk a vádakat tagadja, és az ő dokumentuma szerint egy „hiba” van a bizonyítékokban, amit gyorsan orvosolt, amint tiszta volt az értékpapírokra és tőzsdékre vonatkozó törvény 13. szekciójának megsértése. Amint Musk közölte részesedését, ezt egy 13G-s formanyomtatvánnyal tette a SEC irányába, amivel megúszta, hogy a szándékát közölnie kelljen. A befektetők szerint egy 13D-s iratot kellett volna benyújtani, mert be akarta folyásolni a Twitter működését. Musk még azt is tagadja, hogy a Morgan Stanley bankkal olyan módon dolgozott együtt a Twitter részvényeinek megvásárlásán, hogy a piac nem jött rá a tervekre. Először megtagadta a regulátor által kijelölt meghallgatásokon való részvételt, majd májusban végül erre rábólintott.
Röviden tehát az történt, hogy Musk titokban vásárolt be a Twitter részvényeiből, amivel a régebbi részvényeseket megkárosította, ő pedig mindent tagad…
Forrás: WCCFTech, Wall Street Journal