Az 11 Bit Studios (akik amúgy az Indikát is kiadták) nemes gesztussal éltek az Ohmatdyt gyermekkórház irányába.
Ez volt az a kórház, amit Kijevben az oroszok lerakétáztak a héten. Az 11 Bit Studios, egy lengyel cég, ami a Frostpunk, az Indika, a The Alters, illetve a This War of Mine kapcsán ismert, pedig nem vette jó néven az oroszok támadását (egy gyermekkórházat felettébb embertelen dolog volt megtámadni…), és miután korábban az 11 Bit Studios már közölte, hogy adományozni fog, eljött ennek tehát az ideje.
„Fájdalmas számunkra, hogy Ukrajna orosz megszállása folytatódik, és az orosz katonai erők által a kijevi gyermekkórház ellen a közelmúltban elkövetett gyalázatos támadás mélyen megrendített bennünket. A puszta szavak azonban üresek lennének értelmes tettek nélkül. Korábban már kijelentettük, hogy az Indikából származó 11 Bit Studio-bevételnek egy részét az ukrajnai háború által érintett gyermekek megsegítésére ajánljuk fel. Tudtuk, hogy most jött el az ideje a cselekvésnek. Ezért döntöttünk úgy, hogy 50000 dollárt adományozunk a Liberty Ukrajna Alapítványnak, hogy támogassuk a kijevi Ohmatdyt gyermekkórházban kezelt ukrán gyerekeket. A háború mindent elpusztít, ami az útjában van, és a legkegyetlenebbül azokkal bánik, akik a legártatlanabbak – a gyerekekkel. Hadd hangozzon el ez az üzenet mindannyiunkban (játékosokban és fejlesztőkben együtt), és tegyünk meg mindent, amit csak tudunk,” írta a stúdió közleménye.
Az Indika egy szürreális külső nézetes kalandjáték, amit az Odd Meter fejlesztett. Ez egy orosz stúdió, ami Kazahsztánba tette át székhelyét Ukrajna orosz inváziójának hallatára. A stúdió alapítója, Dmitry Svetlow szerint a kórház megtámadása „egy idős, gyengeelméjű törpe ambícióinak kielégítésére elkövetett őrült bűncselekmény” volt. Svetlow a PCGamernek tavaly azt nyilatkozta, hogy a játék (amiben egy ortodox nővér egy alternatív történelmi Oroszországon utazik át) a stúdió kísérlete volt arra, hogy ábrázolják: az emberek és a hatóságok közé nem lehet tenni egy egyenlőségjelet.
Az orosz kormányzat cáfolta a támadást (szerintük egy ukrán légvédelmi rakéta csapódott be), de a nyomozások szerint egy orosz Kh-101-es rakéta volt az, ami az Ohmatdyt-ba csapódott…
Forrás: PCGamer, New York Times, Reuters, Independent