A Team Silent nem olyan egyszerű módon jutott el oda, hogy 1999-ben megjelenjen egy, ma már technikailag elavult, de ma is forradalminak tekinthető túlélő horror.
Toyama Keiichiro vezetéséve a Team Silent maradandót alkotott negyed évszázada. Viszont érdemes emlékezni Sato Takayoshira is, aki a Konaminál eléggé egyszerű feladatokat kapott (például a betűtípus megtervezését), de végül ő lett a Silent Hill egyik legelkötelezettebb fejlesztője. Az ide vezető út viszont kifejezetten zűrös volt, és Satonak komolyan zsarolnia kellett munkáltatóját, hogy esélyt kapjon…
Sato persze nem a Silent Hillel kezdte karrierjét. A művészeti tanulmányai után a Konaminál a Sexy Parodius, egy shoot’em up PlayStation és SEGA Saturn portján dolgozott (eredetileg ez játéktermi játék volt). A szabadidejében megtanulta a 3D-s modellezést, és végül a csapat fontos tagja lett, de Sato azt kérte, hogy a stáblistában tüntessék fel megfelelően, vagy nem fog többet segíteni a stábnak. Bár a többieknek a 3D-s modellezésben segített, hivatalosan elenyésző felladatköre volt a játékban. Erre Sato összerakott egy demóvideót a 3D-s munkálatok során szerzett tapasztalatával. Ezt bemutatta a Konami vezetőségének, és a Silent Hillen vagy a Metal Gear Solidon, azaz a japán cég két akkori nagy projektjén kívánt dolgozni, de megfelelő elismeréssel, ugyanazzal a fenyegetéssel élve. A Konami végül beleegyezett.
Sato eleinte a Silent Hill karaktereinek 3D-s modelljein dolgozott, de nem a Team Silent által elfogadott koncepciókból és illusztrációkból dolgozott, hanem önkezűleg átdolgozta Harry Masont, Cherylt, Cybil Bennettet, Lisa Garlandot és a többieket. Ám a Konami nem hagyta ennyiben: egy vizuális fellügyelőt rendeltek a projekthez, aki Sato szerepét töltötte volna hivatalosan be, és ez megint változtatott volna a stáblistán, amit ugyebár Sato nem szeretett volna. Ekkor Sato felvállalta, hogy megalkotja a Silent Hill jeleneteit, ami gigantikus feladatnak bizonyult. Több mint két éven át élt a Konami irodáiban, mert a stúdió által használt 150 számítógépen történő renderelés ennyi ideig tartott. Viszont a kollégáknak kellettek a PC-k a munkálatokhoz, ezért Sato éjszaka dolgozott a videókon.
Sato ezzel a Silent Hill egyik legfontosabb embere lett, és elérte, hogy megfelelően fel lett tüntetve a neve a stáblistában, majd a Silent Hill 2-ben is megfordult CGI-s rendezőként és karaktertervezőként. A Konamitól több céghez is átment, de végül a Nintendónál kötött ki vizuális producerként… és ezt mind egy zsarolással érte el. Az azért nem rossz.
Forrás: 3djuegos