Miután a GameStop teljesen ordenáré módon bezárta a Game Informer weboldalát és Twitter-fiókját, elkezdték megmenteni a jövő számára a múlt tartalmait.
Az előző hétvégén már mi is beszámoltunk arról, hogy a Game Informer magazint 33 év után a tulajdonos bezárta. Pedig a lap korábban a harmadik legnagyobb példányszámú periodika volt az Egyesült Államokban. Ezzel 13 stábtag vesztette el munkáját, és több évnyi videós és írt tartalom veszett el, ugyanis a GameStop számára az „archiválás” szó nem volt fontos, és a cég egyetlen betűt nem hajlandó kinyögni arról, hogy a weboldal tartalmai (amik mind egy, a bezárásra vonatkozó oldalra irányítanak át) valaha is visszatérnének-e.
Írtunk arról is, hogy a Game Informer Twitterén az először érzéktelen elköszönés után egy valódi, méltóbb búcsú is felbukkant, mire a GameStop bezárta a Twitter-fiókot, mert nekik tényleg a múltat végképp eltörölni gondolatmenet az elsődleges. Csakhogy erre több csoport is elkezdte a publikáció történelmét megőrizni. Mi is linkeltünk már 25-26 évnyi PDF-re, de ennél komolyabb a MinnMax próbálkozása. Ezt Ben Hanson, a Game Informer korábbi videós producere alapította.
A Game Informer bezárása után a MinnMax Discord-szervere az archiválásra állt át, mert a rajongók sok beszkennelt lapszámot és az online tartalmak másolatát kezdték megosztani. Hanson a Game File-nak arról beszélt, hogy 2019-ben készített egy dokumentumfilmet a lapról, és reméli, hogy ezt hamarosan nyilvánosságra hozhatja. A héten a MinnMax egy másik videója bukkant fel, amiben Hanson mellett Dan Ryckert, Leo Vader, illetve Alex Van Aken járták be a szerkesztőség utolsó helyszínét.
A Game File-nak egy korábbi stábtag így nyilatkozott: „A weboldal bezárása óriási csapás a fontos megőrzési munkának, és remélem, hogy a GameStop átgondolja a döntését. A weboldal és a magazin múlt heti hirtelen bezárásával a videojátékok történetének gazdag archívuma tűnt el, amely több ezer hír, játékkritika, interjú, eredeti riport és exkluzív címlapsztori, amely számtalan játék készítését dokumentálta – köztük olyan nagy horderejű törölt játékokat mint a StarCraft: Ghost és a Rainbow 6: Patriots.”