A saját Microsoft Copilot chatbotunk sem biztonságos!?

TECH HÍREK – Egy biztonsági szakértő szerint hiába könnyű a saját chatbotunkat létrehozni, ha annak biztonsági hiányosságai mellett nem mehetünk el szó nélkül…

 

A Microsoft chatbotjával így például egy játékfejlesztő megvalósíthatná, hogy a játékával kapcsolatos kérdésekre válazolhasson, segíthet a PC port grafikus behangolásában, és a technikai problémákra is gyógymódot adhat. Felületesen vizsgálva ez jó, de Zenity, egy MI-s biztonsági specialista szerint a Copilot Studio és az általa létrehozott chatbotok biztonsági rémálmot jelentenek. A cég technikai igazgatója, Michael Bargury a Black Hat biztonsági konferencián ásott mélyebbre a részletekben…

A Copilot Studio biztonsági alapbeállításai nem megfelőek. Egy kártékony felhasználó ártalmas kódot helyezhet el egy ártatlan emailben, utasíthatja a Copilot botot annak ellenőrzésére és puff, már fut is a kód. Vagy az is baj lehet, hogy a Copilot egy hamis Microsoftos bejelentkezési oldalt dob fel, ahonnan a belépési adatokat pillanatok alatt eltulajdoníthatják, és mindezt a chatboton belül láthatnánk. A Zenity szerint egy átlagos nagy amerikai cégben már 3000 ilyen chatbot fut, és 63%-uk online felfedezhető. Ha ez igaz, akkor egy Fortune 500-as cégből 2000 bot lehet képes kritikus, titkos adatokat kiszivárogtatni!

„Átkutattuk az internetet, és több tízezer ilyen botot találtunk. Ez egy alapvető probléma. Ha a mesterséges intelligenciának hozzáférést biztosítunk az adatokhoz, akkor az adatok támadási felületet jelentenek a prompt injektáláshoz,” mondta Bargury. Szerinte a Copilot eredeti alapbeállításai az internetre publikálta a botokat, és ezekhez hitelesítés nélkül hozzá lehetett férni. Ezt a Zenity felvetette a Microsoftnak, de a frissítés előtti botok így is ott vannak…

Erre ez volt a Microsoft közleménye: „Nagyra értékeljük Michael Bargury munkáját e technikák azonosításában és felelősségteljes bejelentésében egy összehangolt közzététel révén. Vizsgáljuk ezeket a bejelentéseket, és folyamatosan fejlesztjük rendszereinket, hogy proaktívan azonosítsuk és mérsékeljük az ilyen típusú fenyegetéseket, és segítsük ügyfeleink védelmét. Hasonlóan más, a kompromittálást követő technikákhoz, ezek a módszerek a rendszer előzetes kompromittálását vagy a social engineeringet igénylik. A Microsoft Security olyan robusztus védelmi csomagot biztosít, amelyet az ügyfelek használhatnak e kockázatok kezelésére, és elkötelezettek vagyunk a biztonsági mechanizmusaink folyamatos javítása mellett, ahogy ez a technológia folyamatosan fejlődik.”

A mesterséges intelligencia egyfajta aknamező is lehet.

Forrás: PCGamer, The Register, TechTarget

Spread the love
Avatar photo
Anikó, our news editor and communication manager, is more interested in the business side of the gaming industry. She worked at banks, and she has a vast knowledge of business life. Still, she likes puzzle and story-oriented games, like Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, which is her favourite title. She also played The Sims 3, but after accidentally killing a whole sim family, swore not to play it again. (For our office address, email and phone number check out our IMPRESSUM)

theGeek TV

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu