ChatGPT: kissé bizarr dolgot kért a felhasználóktól az OpenAI!

TECH HÍREK – Talán ez a kérés is arra utal, hogy mennyire kifinomult technológiát hozott létre a ChatGPT-4o-val az OpenAI, hiszen ha nem így lenne, nem kellett volna nekik egy blogposztban valami szokatlant kérniük…

 

A ChatGPT-4o emberszerűen képes viselkedni és válaszolni, és több mintát is érzékelt a felhasználóktól az OpenAI. A cég attól tart, hogy érzelmi kapcsolatok születhetnek a júzerek és a chatbot között. Emiatt arra kéri a blogján a cég a technológiát használó közönséget, hogy ne érezzenek semmit sem a chatbot iránt! Szóval van, aki beleszeretett a ChatGPT-be…?

„A korai tesztelés során megfigyeltük, hogy a felhasználók olyan nyelvezetet használnak, amely arra utalhat, hogy kapcsolatokat alakítanak ki a modellel. Ilyen például a közös kötődést kifejező nyelvezet, mint például „Ez az utolsó közös napunk”. Bár ezek az esetek jóindulatúnak tűnnek, jelzik, hogy további vizsgálatra van szükség annak megállapítására, hogy ezek a hatások hosszabb időn keresztül hogyan jelentkezhetnek. A változatosabb felhasználói populációk, amelyeknek a modellel szemben támasztott igényei és kívánságai változatosabbak, valamint a független tudományos és belső tanulmányok segítenek majd abban, hogy konkrétabban meghatározzuk ezt a kockázati területet.

A szocializáció egy emberhez hasonló mesterséges intelligenciamodellel olyan külső hatásokat eredményezhet, amelyek hatással vannak az emberek közötti interakciókra. Például a felhasználók társas kapcsolatokat alakíthatnak ki a mesterséges intelligenciával, csökkentve ezzel az emberi interakció iránti igényüket, ami potenciálisan előnyös lehet a magányos egyének számára, de esetleg hatással lehet az egészséges kapcsolatokra is. A modellel való kiterjedt interakció befolyásolhatja a társadalmi normákat. Például a mi modelljeink tisztelettudóak, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy bármikor félbeszakítsák és „átvegyék a mikrofont”, ami (bár egy mesterséges intelligenciától elvárható) az emberi interakciókban normaszegény lenne,” írta az OpenAI.

Ez azért elgondolkodtató, hiszen ennyire gyorsan fejlődött ennyire kifinomult technológiává az, amit az OpenAI hozott létre. Remélhetőleg nem veszik rossz néven a felhasználók a cég (amúgy logikus) figyelmeztetését.

Forrás: WCCFTech, OpenAI

 

Spread the love
Avatar photo
theGeek is here since 2019.