Ezt a kijelentést egy magasabb beosztású ex-Twitter vezető mondta, úgyhogy mintha neki is elege lenne a Twitter, a Tesla és a SpaceX tulajdonosából.
Az illetőt Bruce Daisley-nek nevezi. Ő volt a Twitter alelnöke az EMEA-régióban, tehát Európában, a Közel-Keleten és Afrikában. A The Guardianen osztotta meg a véleményét, miután Musk lényegében polgárháborúra utalt az Egyesült Királyságban történő zavargások miatt (ugyanis ott a jobboldali kormány oltári nagy zakót kapott a választásokon…). Daisley szerint egy egyszerű megoldás van arra, hogy Musk ne nagyon szítsa tovább a kedélyeket: le kell tartóztatni!
A Liverpoolban történő zavargásokra Musk annyit írt, hogy a polgárháború elkerülhetetlen, amire az Egyesült Királyság kormányából is sokan kritikusan válaszoltak. A jelenlegi miniszterelnököt, Kier Starmert is leszólta, majd megtévesztő híreket osztott meg, miszerint a Falkland-szigeten tervez az ország egy börtöntábort létesíteni a zavargásokban részt vevő embereknek.
Civil war is inevitable
— Elon Musk (@elonmusk) August 4, 2024
„Rövid távon Muskot és vezetőtársait emlékeztetni kell arra, hogy a hatályos törvények értelmében büntetőjogi felelősséggel tartoznak tetteikért. Nagy-Britannia 2023-as online biztonsági törvényét azonnali hatállyal meg kell erősíteni. Tapasztalatom szerint [a] személyes szankcióval való fenyegetés sokkal hatékonyabb a vezetőkre mint a vállalati bírságok kockázata. Ha Musk tovább szítaná a nyugtalanságot, egy ellene kiadott elfogatóparancs talán tűzijátékot produkálna az ujjai közül, de nemzetközi repülőgép-utazóként az elméjét összpontosítaná,” írta Daisley.
Jogos a felvetése: mi akadályoz meg valakit abban (aki ráadásul nagy hatalommal és befolyással bír), hogy téves információkat közöljön, és izzítsa a szikrát ott, ahol felettébb feszült a helyzet? Starmer reakciója annyi volt, hogy a közösségi médiás cégekkel felnőtt párbeszédre lenne szükség a tüntetések kapcsán. Két férfit már letartóztattak a bűnözésre hajlamos és a lázadásokhoz köthető üzeneteik miatt.
Daisley szerint Musk rákényszerítheti, hogy a dühös tweetjei az idővonalunk tetején ott legyen (a megoldás az, hogy nem a For You fület használjuk…), de egy demokratikusan megválasztott kormány akarata többet kell, hogy jelentsen mint egy techoligarcha dühe még akkor is, ha Muskról van szó…
Forrás: PCGamer, The Guardian, BBC, Independent