Egy összehasonlító videóban megtekinthetjük, hogy az id Software örökzöld belső nézetes lövöldözős játékában mekkora változást tud elérni a sugárkövetés (ray tracing = RT) egyik fajtájának, a path tracingnek a használata!
A lent beágyazott videóban megtekintjük, hogy miképp fest egymás mellett az eredeti FPS és a moddolt verzió. Elképesztő, hogy a megvilágítási technológia mekkorát lendít a DOOM II-n, ami eredeti formájában már kissé elavultnak hat, de ez érthető, hiszen már három évtizede, hogy megjelent. A DOOM II: Ray Traced mod pedig a lenti nyolc percnyi felvételben jól érzékelteti, hogy nem olyan biztos, hogy új engine, 4K felbontás vagy hiperszuper látványos textúrákra van szükség ahhoz, hogy kellően tetszetős vizualitást kaphassunk.
Eközben azért a franchise körül zajlanak a dolgok, hiszen nemrég megjelent a DOOM + DOOM II, ami a Nightdive Kex engine-jén fut, és beszámoltunk arról is, hogy a játékokhoz mellékelt modböngészőben mennyire is egyszerű a saját nevünkön feltölteni egy modot, holott ahhoz nekünk általában véve semmi közünk nincs. Ezzel a csomaggal legalább az összes modern platformon megjelent a 90-es évek derekának egyik örökzöld címe és annak folytatása.
De ha nem is a DOOM + DOOM II-re gondolunk, készül a DOOM Eternal új része is, a DOOM: The Dark Ages, ami a franchise-hoz méltó módon véres és brutális lesz, ám ezúttal egy középkori környezetbe téve Doom Slayert. A QuakeConon a zárt ajtós bemutatóról kiszivárgott információkról is beszámoltunk már, és lesz azért pár változás az új epizódban. A démonvadászat valamikor 2025-ben fog megjelenni PlayStation 5-re, Xbox Series-re, illetve PC-re, azaz ez egy multiplatform megjelenés lesz, így a Microsoft nem tett úgy mint a Starfielddel: ott hiába vannak pletykák az állítólagos PlayStation 5 verzióról, régebben írtuk, hogy az eredetileg bizony fejlesztés alatt állt.
Már csak az a kérdés, hogy innen hogyan halad tovább a franchise…
Forrás: WCCFTech