Úgy vélik, hogy a prémium játékokba (tehát ezek nem ingyenesek címek) nem nagyon kell plusz monetizációt tuszkolni, de ezen valószínűleg csak röhögnek a kiadók, mert ők erőltetik ezt (elég annyit mondanunk, hogy Electronic Arts és Ultimate Team).
A kiadók nagyon éhesek a pénzre. Erre példa a Star Wars Outlaws. Még meg sem jelent a Massive Entertainment játéka, de a Ubisoft megjelenés utáni menetrendjében már nyakig ott vannak a mikrotranzakciók. Egy teljes áron kiadott játékról beszélünk. De eközben a Devcom 2024-en megkérdezett 300 fejlesztő 89%-a nem így vélekedik: szerintük a prémium játékokban nincs helye a mikrotranzakcióknak, mert anélkül, avagy buy-to-play modellel is sikeresek tudnak lenni.
De eközben sokkal ritkábban látunk olyan fizetős játékot, amiben NINCS plusz monetizáció. A megkérdezettek 65%-a fizikai és digitális játékok esetében is hisz a prémium üzleti modellben. 81%-uk állítja, hogy a cross-platform többjátékos lehetőség is szükséges a sikerhez. Egy megkérdezett azt mondta, hogy a legjobb üzleti modell a free-to-play, reklámokkal megtűzdelve. (Biztos mobilos fejlesztő volt!) 31%-uk minimálisan szeretné csak használni a mesterséges intelligenciát, míg 21%-uk az MI-t a kódoláshoz és a gyártáshoz, hogy könnyebbé váljon a munka. 18%-uk a marketinghez és a kommunikációhoz (!?) alkalmazná…
A játékiparral kapcsolatos kihívásokról is kérdezték a fejlesztőket. 55%-uk azt hiszi, hogy a piaci telítődés a legnagyobb probléma, míg 45%-uk szerint a fejlesztési költségek okozzák a legnagyobb fejtörést. Mind a két témakör gyakori az iparban: előbbi a műfaji telítettség esetében logikus. Ilyen lesz például a Concord szituációja is: egy többnyire free-to-play játékok által uralt műfajban próbál prémium címként sikeressé válni. A leépítésekkel kapcsolatban 57%-ük úgy véli, hogy ugyanolyan (vagy még gyorsabb) tempóban folytatódnak a következő 12 hónapban, míg 43%-uk szerint belassulnak, és jobbá válik a helyzet.
Úgyhogy nem nagyon optimista a hangulat, és ennél jobb helyzetre rövid időn belül ne is számítsunk (a mai hírekben lesz még szó egy újabb leépítésről…).
Forrás: WCCFTech, Venturebeat