Bár az érthető, ha a kiadó bizonyos szabályokat támaszt fel a sajtópéldányokért cserébe, néha az történik, hogy átesik a ló másik oldalára…
A Hero Games, a játék társkiadója osztogatja ezeket a Steam-kulcsokat, és mindenki egy olyan dokumentumot kap kézhez, amiről az IGN és a Forbes is beszámolt. Mit szabad tenni? Élvezzük a játékot. Ez rendben van, de a mi tiltott kérdésnél már vannak érdekes dolgok a szokásoson túl (ne szóljunk be a többi közvetítőnek, ne használjunk sértő nyelvezetet és humort). Szóval ne ítélkezzünk olyan gyorsan, de annyit elmondhatunk, hogy elképesztő dolgokat említenek a dokumentumban.
A közvetítők nem használhatnak meztelenséget, feministra propagandát, fétiseket, és más olyan tartalmat, ami negatív diskurzushoz vezethet. Aha, akkor ezúttal is megemlítenénk, amiről az IGN tavaly írt. A játékot fejlesztő kínai stúdió, a Game Science vezetősége felettébb szexista megjegyzésekkel élt. Aztán nem lehet beszélni a Kínában érzékeny témákról, nem lehet bizonyos érzéseket kiváltó szavakat (pl. karantén, izoláció, COVID-19) használni, úgyhogy nem lehet arra utalni, hogy a pandémia innen indult.
Aztán kiemelik, hogy a kínai játékipari szabályokról, hírekről és véleményekről is tilos beszélni, ami azért furcsa, mert a Black Myth: Wukong egy klasszikus kínai művön, a Nyugati utazáson alapul. És ha erről nem nagyon lehet beszélni róla vagy az országról, az kissé furcsa tiltás. A Hero Games talán azt akarja, hogy innen a közvetítők ne ugorjanak át a kínai játékiparra lehetséges témaként. De azért néha túlzásokba viszik ezeket a korlátozásokat, mert legalább magáról a forrásanyagról kell beszélni, mert mégis így lenne a hiteles.
A Black Myth: Wukong amúgy a mai napon jelent meg a PlayStation 5-re és a PC-re. Az Xbox Series verzió a tervek szerint egy későbbi, még nem ismert időpontban fog csak megjelenni. A mai hírekben egyszer még vissza fogunk térni rá egy másik témával kapcsolatban.