A lódítókirály (elég csak arra gondolni, hogy miket ígért meg a játékaiban a Fable óta…) talán megfelelően alkalmazta az NFT-ket az amúgy megbukott blockchain-alapú játékában.
Peter Molyneux egy legendás figura a játékiparban. Ez kétségtelen: a Populous óta sok olyan játék volt köthető hozzá, amire ma is örömmel emlékszünk vissza. De az utóbbi évtizedben ballépést ballépés követett. 2023-ban megjelent játéka, a Legacy is talán ilyen volt. NFT-kkel dolgozott, és rövid úton kudarcba fúlt, bár még ma is játszható, és alig több mint egy hónapja volt frissítve… de ezt megelőzőleg nem kevés pénzt szerzett a 22cansnek és Molyneux-nak.
A virtuális földeket ugyanis értékesítették, ugyanis ezek kellettek a Legacy valós pénzen alapuló gazdasági rendszeréhez. Állítólag több mint 54 millió dollár, közel 20 milliárd forint gyűlhetett össze ebből. Mi lett ezzel a nem kevés pénzzel? Molyneux nem nyúlta le, és nem lódított vele kapcsolatban, hanem a következő projektjét finanszírozza. Ez volna a Masters of Albion, és Molyneux bár túlzásnak nevezte a felvetett 54 milliós összeget az Eurogamernek adott interjúban, persze azt nem mondta már, hogy mégis mekkora pénzhalom gyűlt össze az eladásokból…
„Ez adta a pénzt, hogy finanszírozni tudjuk a Masters of Albiont. A pénz nagy részét erre fordítottuk, hogy visszahozzuk Russellt, Markot és Iant [Molyneux korábbi Bullfrog és Lionhead kollégái, Russell Shaw, Mark Healy és Iain Wright]. Ez nem olcsó mulatság. El kellett őket szakítani a munkájuktól. Az emberek játszottak vele, de sajnos abban az időben, a cryptovaluták meteorikus felemelkedése nélkül, ami a valódi játék-nyeremény játékokat táplálta… Szerintem a pénzszerzés lehetőségét kínáló játék iránti érdeklődés nem ugrott meg és inkább csökkent. A Legacy még mindig játszható a Gala Games weboldalán, de a gazdasági modell szerintem (és nem vagyok olyan ember, aki mélyen érti ezt) nem igazán működik sem pénzügyileg, sem játékmenetileg,” mondta Molyneux.
Ez mindenesetre eléggé ügyes húzás volt tőle…