Miért nem meglepő, hogy A holló remake-je kudarcot vallott a mozikban

MOZI HÍREK – Már a kezdetektől világos volt, hogy A holló remake-je bukásra van ítélve. Annak ellenére, hogy az eredeti filmnek máig erős kulturális vonzereje van, és a rajongók szent klasszikusként tekintenek rá, az új verzió nem tudott rezonálni a modern közönséggel. Ez nagyrészt annak volt köszönhető, hogy a remake félreértette az eredeti film témáit és kulturális hatását.

 

Senkit sem ért meglepetésként, hogy A holló remake-je borzalmas nyitóhétvégét produkált. Bár egyesek azzal védekezhetnek, hogy a filmnek kemény versennyel kellett szembenéznie egy nehéz időszakban, és a negatív kritikák igazságtalanul keretezték, még a legjobb esetben is valószínű, hogy a film bukásra lett volna ítélve. Filmrajongóként általában nem szeretnénk, ha egy film megbukna, hiszen tudjuk, hogy rengeteg munka van benne. Azonban amikor már a kezdetektől fogva hangos tiltakozás érkezik a rajongók részéről egy remake ellen, nehéz túl sok együttérzést érezni, amikor az elkerülhetetlenül kudarcot vall. A holló remake-je már a kezdetektől rossz ötlet volt, és a mozikban való bukása senkit sem lepett meg.

A holló iránti szeretet, különösen az eredeti képregény iránt, még mindig él. Az azonban kérdéses, hogy ez a szeretet elegendő-e egy ilyen nagy projekt, mint egy modern kori film indoklására, de a névnek még mindig van súlya és kulturális vonzereje. Félretéve a nosztalgiára építést – amely egy gyakori hiba Hollywoodban, amit a közelmúltban láthattunk az igen rosszul sikerült Borderlands című filmben is – A holló más dimenzióban létezik, mint más produkciók. Különösen Brandon Lee színész öröksége miatt, aki a szerepben idolizált, és akinek élete tragikusan ért véget a film forgatása közben.

Sokak számára a film már így is szent területen lépkedett, amit a rajongók nem akartak megszentségteleníteni. Amikor a rajongótábor legnagyobb részét kizárták, A holló remake-je arra kényszerült, hogy új rajongókat szerezzen. Azonban a halálról, szerelemről, tragédiáról és bosszúról szóló témái nem szólították meg a modern közönséget úgy, ahogyan az eredeti film a ’90-es években tudott. Tény, hogy a közönség félreértése biztosította a film bukását, függetlenül bármilyen más tényezőtől.

A gótok nem térnek vissza A holló 2024-es változatához

A gót kultúra még mindig létezik, de a mai korban már jórészt földalatti és réteges. Ez fontos tényező, mert A holló (1994) nagyon is a maga idejének terméke volt, amikor a filmek képesek voltak egy szubkultúrához szólni, és új embereket vonzani be. Akkoriban a film igazolást adott egy olyan kultúrának, amelyet a sötét divat és olyan összetett témák, mint a halál és a tragédia, a szerelem és az idolizálás meghatároztak.

Az a közönség, amelyik Bauhaus-szal és Siouxsie and the Banshees-zel nőtt fel, ugyanolyan gyorsan elfogadta A holló sötét témáit, mint a fiatal, elidegenedett tinédzserek, akik először fedezték fel ezt az esztétikát. Ma már ez a kultúra nem létezik ugyanúgy, és az a környezet sem, amely lehetővé tette, hogy A holló sikeresen működjön, már nem létezik. Ráadásul a remake csillogó, nagy költségvetésű hollywoodi produkciója annyira nyilvánvalóan távol áll az eredeti földalatti hangulatától, hogy elveszíti azt a kultikus vonzerőt, amely az 1994-es filmet időtlen klasszikussá tette. A gótok nem térnek vissza; átlátnak ezen a kétségbeesett nosztalgiavadászaton.

A film célközönsége soha nem akarta ezt a filmet, és a remake soha nem fogja elérni ugyanazt a kultikus státuszt vagy inspirálni ugyanazt a kulturális érdeklődést, amely az eredeti A holló-t maradandó klasszikussá tette.

Forrás: MovieWeb

Spread the love
Avatar photo
This user hasn not filled out his biographical info.

Kiemelt partnerünk: www.konzolkirály.hu