Jennifer Hale hangját valószínűleg sokan ismerhetjük, ugyanis a Mass Effect, a Metal Gear Solid, a Planescape: Torment. illetve a Baldur’s Gate is felbukkant az önéletrajzában, és ezek bizony felettébb népszerű franchise-ok.
Hale a Variety-nek adott interjújában megvédte az amerikai SAG-AFTRA (Screen Actors Guild – American Federation of Television and Radio Artists = az amerikai televíziós és rádiós művészek amerikai szövetsége) fellépését a mesterséges intelligencia ellen. Július 26-a óta több kiadó ellen (pl. Electronic Arts, Activision, Disney) sztrájkkal tiltakoznak a szakszervezethez tartozó színészek. Ez már több mint egy hónapja tart, és nem tűnik úgy, hogy ennek egyhamar vége lesz.
„A mesterséges intelligencia mindannyiunkért jön, mert az igazság az, hogy az MI csak egy eszköz mint egy kalapács. Ha fogom a kalapácsomat, építhetek neked egy házat. Foghatom ugyanezt a kalapácsot, és szétzúzhatom a bőrödet, és elpusztíthatom azt, aki vagy. Ha használtok valamit, ami a testünkből vagy a hangunkból származik, nem kaphatnánk érte pénzt? Mert most arra használjátok a technológiát, hogy elvegyétek tőlünk azt a képességet, hogy etessük a gyerekeinket. Azt kívánom mindenkinek, hogy tegye fel a tényleges kérdést, ami így hangzik: „Itt rengeteg pénzt keresnek. Hová megy?”,” nyilatkozta Hale.
A Baldur’s Gate 3 narrátora, Amelia Tyler a szinkronszínészek munkájának nem kereskedelmi célú reprodukálását nemcsak a munkájának, hanem az identitásának ellopásának is nevezte. Wes Johnson, a The Elder Scrolls és Fallout szinkronszínésze a Twitteren azt írta, hogy bárki, aki megpróbál modot készíteni egy színész hangját felhasználva, beleegyezés nélkül, a mesterséges intelligencia segítségével, tudja, hogy rossz dölgot követ el.
Hale a Metal Gear Solidban Naomi Hunterként nyújtott alakításáért 1200 dollárt kapott, miközben a játék 176 millió dolláros bevételt hozott. Emiatt joggal teszi fel a „Hol a pénz?” kérdést. Emiatt nem csoda, hogy felszólította rajongóit és támogatóit, hogy hívják fel kongresszusi képviselőiket az olyan kezdeményezések mellett mint a NO FAKES-törvény.
Forrás: PCGamer