A játékfejlesztők ezúttal nem érintettek, ugyanis a redmondi techóriás más részlegeken folytatta a munkaerő megkurtítását.
Stephen Totilo a Game File hírlevélben számolt be arról, hogy ezúttal 650 embert tett utcára a Microsoft a videojátékos részlegéről. Phil Spencer, az Xbox-vezér (aki a részleg vezérigazgatója) így indokolta az újabb kirúgási kört: „Az akvizíciót követő csapatszerkezetünk összehangolásának és az üzleti tevékenységünk irányításának részeként úgy döntöttünk, hogy a Microsoft Gamingben körülbelül 650 pozíciót szüntetünk meg – főként vállalati és támogató funkciókat -, hogy hosszú távon sikeressé tegyük az üzleti tevékenységünket.”
Amikor a legutóbb hajtott végre a Microsoft egy nagyobb körű elbocsátási hullámot (ekkor 1900 embertől szabadult meg a vállalat), az Xboxból, az Activision Blizzard Kingből és a Bethesdából is ell kellett küldeni alkalmazottakat, így akkor bizony a játékok, eszközök és élmények is érintettek voltak. Ezt mi sem bizonyítja jobban mint az Odyssey törlése. Ez volt a Blizzard túlélő játékának kódneve, és ez egy vadonatúj IP lehetett volna, és nemrég pár kép is kiszivárgott ebből a projektből…
Idén is rengeteg leépítésről kellett beszámolnunk. Január 22-én közölte a Riot Games, hogy 530 embert rúgott ki, február végén a Sony Interactive Entertainment 900, az Electronic Arts pedig 670 embert bocsátott el, és előbbi eközben a londoni stúdiójára is lakatot tett, miközben az egy modern fantasy online co-op akciójátékon dolgozott. Márciusban a SEGA eladta a Relic Entertainmentet és 240 embert küldött el európai csapataiból, áprilisban pedig a Take-Two küldte el munkaerejének 5%-át, bezárva a Roll7-et (OlliOlli) és az Intercept Games-et, és itt is leállt pár bejelentetlen projekt. Májusban a Microsoft bezárta az Arkane Austint (Dishonored, Prey 2017, Redfall), a Tango Gameworksöt (The Evil Within, Ghostwire: Tokyo, Hi-Fi Rush; de a Krafton augusztusban átvette a csapatot és a Hi-Fi Rush IP-t) és a Roundhouse Studios a ZeniMax Online-ba dőlt.
Ezek után ki a következő?