Aki jól játszik, vagy esetleg jól programozik, az országát is szolgálhatja – ezt az álláspontot képviseli John Healey, az Egyesült Királyság védelmi minisztere!
Liverpoolban volt a Munkáspártnak, az ottani egyik nagyobb politikai erőnek volt egy konferenciája, ahol Healey is felszólalt. Itt a hadsereg jelenlegi problémájáról beszélt: nem nagyon tudnak embereket toborozni. Az utóbbi tíz évben az 1 millió jelentkezőből 750 ezer feladta, mert hónapokig tart a jelentkezési folyamat, vagy nem feleltek meg az elvárásoknak. Healey bejelentette, hogy 100, elavultnak nevezett szabályt töröl el, és azt szeretné, ha a játékosok, programozók és a geekek is szolgálni tudják az ország hadseregét.
Egy közvetlen utat vázol fel a kiberhadseregük jelentkezőinek. Olyan fegyveres erőt szeretne, ami Nagy-Britannia legtehetségesebbjeivel rendelkezik. Fittebbek a harcra, és jobban tükrözik az általuk védett országot. Az új szabályzat értelmében nem kell kigyúrt izompacsirtának lenni, bizonyos egészségügyi állapotok (szénanátha, ekcéma, pattanások) nem lesznek kizáró tényezők. Amúgy Healey a The Sunnal is elbeszélgetett arról, hogy szerinte a korlátozások körüli módosítás jóvoltából a techguruk képesek lesznek segíteni a klikkelésekkel vagy akár a drónok kezelésével: „A hadviselés változó jellegét láthatjuk Ukrajnában, ahol a tüzérség és a drónok kombinációja felelős az összes áldozat nagy többségéért. Az a fajta készség, amellyel a drónpilóták rendelkeznek, sok tekintetben ugyanazokkal a készségekkel rendelkezik, mint a legjobb konzolos harcosaink közül néhányan a civil életben,” mondta Hayley.
Érthető, hogy Hayley miért teszi azt, amit: nem csak a hagyományos hadviselés az, amire koncentrálni kell, és ahogy ő is mondta, Ukrajnában tényleg az eddigiekhez képest eltérő dolgokat is láthatunk (például a drónok bevetése is újításnak nevezhető). Nem csak a nyílt terep tekinthető harcmezőnek, hanem számítógépes hadviselés is zajlik, és ehhez keresnek az Egyesült Királyságban (is) embereket.
Már csak az a kérdés, hogy mekkora sikerrel járnak, ugyanis aki például remekül képes hackerkedni (fehérkalapos, angolul white hat hackernek jelentkezik, azaz TÖRVÉNYESEN jár el), neki nem biztos, hogy le kéne futnia egy kilométert…
Forrás: PCGamer, The Daily Mail