Ezzel a matchmaking algoritmus, amivel összerakják a játékosokat egy mérkőzésbe, az OpenAI technológiája jóvoltából érkezett a hosszú ideig szivárgó, majd aztán hivatalosan is bejelentett Valve-játékba.
Egy felmérés egy éve azt az eredményt dobta fel, hogy a játékfejlesztők 31%-a valamilyen formában használja a generatív (tartalomalkotó) mesterséges intelligenciát. Azóta az arány valószínűleg nőtt, és ebbe biztosan bele lehet számítani a Valve-ot, ugyanis Fletcher Dunn, aki több mint egy évtizede dolgozik mérnökként a Valve-nál, megerősítette a Twitteren, hogy ő is alkalmazni szokta a ChatGPT-t.
„Továbbra is közzé fogom tenni a ChatGPT-s győzelmeimet, mert ez a dolog folyton felrobbantja az agyamat, és azt hiszem, vannak olyan szkeptikusok, akik nem értik, milyen csodálatos ez az eszköz. Néhány napja átállítottuk a Deadlock matchmakingjét a magyar módszerre. A ChatGPT segítségével találtam rá.
A „találd meg nekem ezt a dolgot, aminek a keresési kifejezését nem ismerem, de megpróbálom elmagyarázni” egy killer appá teszi. Ha téved, vagy hallucinál (ami néha előfordul), akkor elég hamar rájössz. Kicsit ellentmondásos vagyok, mert gyakran helyettesíti a kérdés feltevését egy másik embernek a való életben, vagy legalábbis a virtuális agytrösztnek tweetelve. Gondolom, ez jó (az egésznek a lényege?), de ez csak egy újabb módja annak, hogy a számítógépek helyettesítsék az emberi interakciót,” írta több tweetből összefoglalva Dunn.
I'm gonna keep posting my ChatGPT wins, because this thing keeps blowing my mind, and I think there are some skeptics who don't get how amazing this tool is.
A few days ago we switched Deadlock's matchmaking hero selection to the Hungarian algorithm. I found it using ChatGPT pic.twitter.com/dyLPDPyBJ8
— Fletcher Dunn (@ZPostFacto) October 2, 2024
A Steam januárban vezette be azt a szabályt, hogy a fejlesztőknek kötelező közzétenniük a generatív MI alkalmazását a játékaik benyújtásakor, és ez az információ általában fel is van tüntetve a Steamen. Ebbe beletartozik a Deadlock is. Bár az, hogy a ChatGPT-t egy keresőmotorként alkalmazta Dunn, nem nagyon teszi szükségessé, bár a Valve szabályzata esetében konkrétnak nevezhető: „bárminemű tartalom (művészeti elemek, programkód, hangok, stb.), ami mesterséges intelligenciát alkalmazó eszközök segítségével született a fejlesztés során”.
Úgyhogy a Valve sem ússza meg a ChatGPT használatát, de ha csak annyit ér el, hogy könnyít a munkán, az nem problémás.