Az Xbox Game Pass Ultimate-előfizetők hamarosan több játékot is játszhatnak a felhőből, és bár jelenleg csak tesztelni szeretné a redmondi techóriás ezt, valószínűleg ez forradalmi lesz nekik és nekünk egyaránt.
Novembertől a Microsoft lehetővé teszi a saját játékaink streamelését. A vállalat játékipari részlege nem teljesít úgy mint a Microsoft többi eleme, és ezzel próbálnak javítani a helyzeten. Ha egy olyan játékot streamelnénk, ami nem az Xbox Game Pass-kínálat része, akkor nemsokára ezt is megtehetjük. Ennek a projektnek amúgy cégen belül Project Lapland a neve. Olyan Xbox Cloud Gaming-szervereken dolgoztak, ami biztosítja többezer eltérő játék streamelését, stabilak, és széleskörű grafikai részletességet és kompatibilitást tudnak.
Ilyesmiről már február-március környékén is hallottunk, úgyhogy azóta a Microsoft tovább tudott dolgozni az elképzelésen. A változás előszeleként kezelhetjük azt is, hogy nemrég pár játékban már az egeret és a billentyűzetet is alkalmazhatjuk. És ugyanabban a hónapban jön ez a bővítés, amikor a Google köteles lesz az Egyesült Államokban több dolgot is megváltoztatni a Play Store körül (erről már beszámoltunk), és ezek közé tartozik a Google saját számlázási rendszerének kötelező használatának leállítása (bírósági ítélet kötelezi erre az Alphabet leányvállalatát). Így külsős, third-party boltok is működhetnek a Play Store-on.
Sarah Bond, az Xbox elnöke szerint a játékosok az Androidon, az Xbox Appon keresztül is vásárolhatnak és játszhatnak így játékokat. Még mindig próbálja elsimítani a részleteket a Microsoft, de amint minden kitisztul körülöttük, a megvásárolt játékot azonnal az eszközükre streamelhetik majd. Ez a frissítés már hosszú ideje fejlesztés alatt állt. Még 2022-ben jelentette be a redmondi cég, hogy az Xbox Cloud Gaming a saját játékkönyvtárunkhoz is bevethető lesz, de sok akadály volt a cég körül, és a pandémia is lassított az ügyön.
Tom Warren, a The Verge szerkesztője szerint pár kiadó bizonyos játékokat visszatart ettől a lehetőségtől a licenszelés és más megállapodások miatt, de a régebbi, már nem létező kiadóktól és fejlesztőktől származó PC-s címek esetében ez jó ötlet lehet.