Pierce Brosnan, akit leginkább James Bond szerepéről ismerünk a GoldenEye, a Holnap markában és más filmekből, karrierje évtizedeket, műfajokat és különböző produkciókat ölel fel. Számos klasszikusban szerepelt, mint például a Mrs. Doubtfire – Apa csak egy van, a Mamma Mia!, a A Thomas Crown ügy és a Támad a Mars!
Most Brosnan egy teljesen új szerepben tűnik fel a The Last Rifleman című filmben, amely Bernard Jordan igaz történetét meséli el. Jordan egy második világháborús veterán volt, aki megszökött az idősek otthonából, hogy tisztelegjen a D-napi partraszállás 75. évfordulója előtt. A történet mélyén egy olyan férfi belső vívódása rejlik, akit Brosnan így jellemez: „kitépték és bedobták a golyózáporba és a halálba”.
Artie Crawford karaktere lazán Jordan alakján alapul, és Brosnan körülbelül 20 évvel idősebbnek tűnik a szerepben (valós életkorában 71 éves, míg Artie Crawford a 90-es éveiben jár). A múltja által kísértett, felesége elvesztését és az idő múlását megélő idős férfi átalakulását Brosnan mesterien jeleníti meg, kiemelkedő alakítást nyújtva számos erős szerepe között. Megkérdeztük Brosnant, mi inspirálta ezt az alakítást, miért választotta ezt a filmet, és milyen irányba tart karrierje; ő pedig lenyűgöző betekintést és gondolatokat osztott meg az iparágról:
A The Last Rifleman eltér Brosnan korábbi szerepeitől, mivel egy nála jóval idősebb karaktert alakít. Kíváncsiak voltunk, mi vonzotta ehhez a kihíváshoz és karakterhez. Elmondása szerint a történet „mélyen megérintette”, és elmélkedett a háború fájdalmáról, a fiatalság elvesztéséről és azokról a rémálmokról, amelyek a háború okozta károkból fakadnak. „Ez egy szerelmi történet egy férfiról, aki próbál értelmet találni életének, miközben az évek gyorsan telnek, és gyászolja a feleségét, aki mellette volt.” Milyen forrásokra támaszkodott Brosnan a karakter megformálásához?
„Nagyban támaszkodtam egy We Fought On D-Day című dokumentumfilmre, amelyet az olvasók is megtalálhatnak. Újra és újra megnéztem a dokumentumfilmet… lenyűgözött a mély érzelem, a konfliktus, a fájdalom és a szenvedés, amelyet ezek a férfiak átéltek. A dokumentumfilm minden egyes szereplője Artie volt számomra.”